Płytki granitowe – nowoczesne rozwiązania do łazienki o ponadczasowym charakterze

łazienka

Przed Tobą remont łazienki? Zastanawiasz się, jakie płytki wybrać? Najlepiej, by były trwałe, łatwe w pielęgnacji i oczywiście piękne tak, aby nasz dom nabrał niepowtarzalnego charakteru. W takim wypadku najlepszą opcją są płytki granitowe. Przed remontem koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, o czym pamiętać przed montażem takich płytek i dlaczego płytki granitowe to doskonały wybór.

O jakich nowoczesnych rozwiązaniach trzeba pamiętać, montując płytki?

Wybierając płytki z granitu, musimy pamiętać o paru nowoczesnych rozwiązaniach, aby końcowy efekt w łazience był powalający. Poniżej przedstawiamy parę trików:

  • Wybierz większe płytki granitowe na podłogę w łazience, aby ograniczyć liczbę powstałych fug.
  • Do wykończeń najlepiej dobrać również płytki z granitu, aby ograniczyć możliwość poślizgu.
  • W pierwszej kolejności wybierz płytki do podłogi, a potem decyduj o ścianach.
  • Zanim zamontujesz płytki granitowe, upewnij się, że podłoga udźwignie ich ciężar.

Dlaczego warto zamontować płytki granitowe do łazienki?

Główną zaletą płytek granitowych do łazienki jest ich czysta stylowość i piękno tych naturalnych kamieni. Widoczna struktura kryształu granitu i delikatne żyłkowanie są uosobieniem ekskluzywności i elegancji. Wystarczy wejść do łazienki wyłożonej naturalnymi płytkami i od razu można to poczuć. Specjaliści od nieruchomości zawsze będą uważać to za plus, ponieważ samo posiadanie ich w łazience znacznie podnosi wartość domu.

Naturalne kamienie mają również wrodzone różnice, które gwarantują to, że żadne dwie łazienki nigdy nie będą wyglądać identycznie. Używanie ich na podłogach, ścianach i blatach może wydawać się przesadą, ale dobry projektant wnętrz może z nimi zdziałać cuda. Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka wyglądała charakterystycznie, płytki z granitu są najlepszym rozwiązaniem.

Wygląd to jednak niejedyna zaleta naturalnych kamieni. Właściciele domów i projektanci lubią takie płytki, ponieważ są one trwałe. Granit, w szczególności, jest bardzo wytrzymały, ponieważ tworzy się pod ekstremalnym ciśnieniem i ciepłem. Jest również odporny na wysokie temperatury i zarysowania, co czyni go idealnym materiałem do podłóg łazienkowych.

Płytki granitowe są również dobrym materiałem do zatrzymywania ciepła, jeśli masz ogrzewanie podłogowe. Granit nagrzewa się powoli, ale utrzymuje ciepło przez kilka godzin, więc montując je, możemy liczyć na oszczędności w kwestii zużycia energii.