Czym są płytki granitowe i dlaczego warto w nie inwestować?

kuchnia

Granit jest doskonałym wyborem dla każdego nowoczesnego domu. Od wielu lat architekci i projektanci wykorzystują ten naturalny i twardy materiał w swoich projektach, ponieważ ma on wiele zastosowań. Z naszego artykułu dowiesz się, czym są płytki granitowe i dlaczego warto w nie inwestować.

Czym są płytki granitowe

Płytki granitowe to płytki z kamienia naturalnego wykonane ze skał granitowych, który jest jednym z najtwardszych materiałów na ziemi. Płytki granitowe są dostępne w unikalnych kolorach i opcjach projektowych. Szybko stają się one ulubionym materiałem w wielu domach i biurach ze względu na ich klasyczny wygląd, wszechstronność i trwałość. Płytki z granitu stanowią świetną bazę na blaty kuchenne oraz płytki podłogowe i ścienne. Dalsze sekcje artykułu odpowiadają na pytanie, dlaczego warto inwestować w płytki granitowe.

Szeroki wachlarz wykończeń

Plamisty i lśniący wygląd granitu sprawia, że jest to idealny materiał zarówno do budowy domu, jak i dekoracji. Architekci i projektanci wybierają granit zarówno w projektach wewnętrznych i zewnętrznych, jak i częściach otwartych np. ogrodach. Dzięki szerokiemu wachlarzu klienci mogą wybierać wiele powierzchni granitowych. Na rynku spotkamy płytki płomieniowane (chronią kamień przed działaniem czynników zewnętrznych), cyzelowane (nadające kamieniowi rustykalnego wyglądu) czy polerowane, które są nieporowate, co czyni kamień wysoce odpornym na czynniki zewnętrzne. Niezależnie od rodzaju wykończenia granitu każdy klient wybierze dla swojego domu płytki zgodnie z jego preferencjami.

Współczesny wygląd

W nowych konstrukcjach stosuje się granit na tereny zewnętrzne (okładziny elewacyjne, podjazdy, baseny, ogrody publiczne) i wewnętrzne (łazienki, blaty, kuchnie, salony). Wykończenia powierzchni zapewniają szeroką gamę estetycznych rozwiązań. Kolory, faktury i schematy granitu doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju zastosowań dekoracyjnych, tworząc projekty pełne stylu. Eleganckie i wyrafinowane płytki z granitu cechują się lekkością i blaskiem, a to pasuje do każdego współczesnego projektu.

Ekologiczny charakter

Jako produkt naturalny, granit jest z natury przyjazny dla środowiska przyrodniczego. Kamień ten oferuje atrybuty środowiskowe, w tym trwały cykl życia, trwałość, łatwość pielęgnacji i możliwość recyklingu. Przemiana tego surowca wymaga mniej energii i umożliwia ponowne jego wykorzystanie. Produkt jest cięty i wykańczany w fabryce, a na koniec wbudowywany w dom, co minimalizuje ilość odpadów.