Stare dokumenty w biurze Co z nimi zrobić?

niszczenie dokumentow

Wiele firm wciąż preferuje tradycyjne, papierowe formy rozliczeń oraz trzymanie dokumentów w archiwum. Po pewnym czasie przychodzi jednak konieczność ich cyfryzacji oraz utylizacji wersji papierowej. Aby takiej operacji dokonać, koniecznie trzeba postępować według ściśle określonych reguł. Jedną z najważniejszych jest pomoc profesjonalnej firmy.

Niszczenie dokumentów to proces, który powinien być przede wszystkim przeprowadzony przez firmy, które posiadają odpowiednie zaplecze techniczne, są rzetelne, doświadczone, poważnie podchodzą do swoich obowiązków. Najgorszym rozwiązaniem, które można wybrać to współpraca z firmą, która nas oszuka – będzie twierdzić, że dokumenty zostały zniszczone, a w rzeczywistości mogą one wylądować na przykład na śmietniku. W takim przypadku grozi nam bardzo duża kara finansowa oraz nieprzyjemności. Chodzi przede wszystkim o RODO i ochronę danych osobowych.

Zobacz także: http://wmediach.pl/jak-szybko-i-sprawnie-pozbyc-sie-zlomu-z-posesji/

Korzystanie z pomocy profesjonalnej firmy – zalety

Na rynku jest bardzo dużo firm, które świadczą usługi związane z profesjonalnym niszczeniem dokumentów. Jedną z nich jest https://medienpartner.pl/. Tam właśnie otrzymamy po pierwsze kompleksowe doradztwo, po drugie rzetelną wycenę, po trzecie na przykład dokumentację fotograficzną czy video z procesu niszczenia dokumentów. Zalet wynikających ze współpracy z doświadczoną firmą jest bardzo dużo.

Wśród najważniejszych możemy wymienić:

– pewność, że dokumenty będą odpowiednio pakowane, magazynowane, transportowane,
– pewność, że dokumenty będą niszczone przy pomocy profesjonalnej niszczarki,
– doświadczenie pracowników,
– możliwość niszczenia nawet większej ilości dokumentów,
– brak problemów z instytucjami zajmującymi się ochroną danych osobowych.

Rzetelna współpraca zaczyna się od tego, że możemy od firmy otrzymać specjalnie zabezpieczone pojemniki, gdzie po skanowaniu dokumentów będziemy mogli bez żadnego problemu wrzucać dokumenty. Potem zostaną one zabrane i poddane zniszczeniu.

Cyfryzacja kluczem do sukcesu

Chcąc pozbyć się dokumentów w formie tradycyjnej przede wszystkim powinniśmy je dokładnie przejrzeć. Te, które są konieczne do przechowania z punktu widzenia firmy zdecydowanie można poddać cyfryzacji. Archiwum w formie cyfrowej to bardzo dobre i przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, które nie wymaga regałów, papieru, wydzielania specjalnego pomieszczenia. Wszystko możemy mieć w formie elektronicznej, dokładnie posegregowane.