Skuteczne środki na mole spożywcze

Sposób na mole spożywcze

Mole spożywcze lub odzieżowe to jedne z najczęściej występujących szkodników, które pojawiają się w ludzkich domach. Jak skutecznie się ich pozbyć? Oto najlepsze środki i sposoby na mole.

Sposoby na mole – jak uniknąć ich inwazji?

Mole spożywcze najczęściej pojawiają się w domach i mieszkaniach razem z produktami zbożowymi, mąkami, wyrobami piekarniczymi, czy przyprawami i nasionami roślin. Jeżeli nie chcesz narazić się na inwazję moli, koniecznie wybieraj artykuły spożywcze, które pochodzą ze sprawdzonych miejsc. Zdecyduj się również na przechowywanie większości żywności w lodówce. Staraj się regularnie czyścić i odkurzać wszystkie kredensy i szafki w kuchni. Pamiętaj, by wszystkie produkty ziarniste, a także sypkie przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach z metalu, szkła lub plastiku.

Najlepsze środki na mole – jakie wybrać?

Zazwyczaj środki na mole stworzone są z lawendy, ponieważ zapach tej rośliny jest skuteczny w odstraszaniu tych szkodników. Doskonałe w walce z molami są zawieszki, płytki i naklejki zapachowe. Można je z łatwością znaleźć w sklepach nawet za kilka złotych za sztukę. Trzeba jednak pamiętać, że walka z molami zwłaszcza z tymi odzieżowymi to bardzo długotrwały proces, który wymaga od nas cierpliwości. Należy stosować kilka różnych metod, by raz na zawsze się ich pozbyć. Pamiętaj jednak, że jeżeli posiadasz w swoim domu małe dzieci lub zwierzęta koniecznie zwracaj uwagę na skład chemiczny środków na mole, a także toksyczność na organizmy żywe i staraj się stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Środki na mole – domowe sposoby

Nie można również zapomnieć, że istnieje kilka domowych sposobów na to, by poradzić sobie z inwazją moli. Owady te z pewnością nie przepadają za zapachem octu winnego, oleju cytrusowego, liści laurowych i ziela angielskiego. Skuteczne mogą okazać się również aromat z suszu pomarańczy z goździkami. Doskonale sposoby na mole to również zamontowanie moskitiery na oknach, czy siateczek przy wylocie wentylacji. Jeżeli w twoim domu pojawiają się mole odzieżowe to możesz je skutecznie odstraszyć gdy w szafie umieścisz kostki mydła sosnowego, czy lawendowego. Pamiętaj również, by wszystkie półki i ściany szafy wyłożyć gazetami, a także regularnie je wietrzyć. Wszystkie ubrania i akcesoria która została zainfekowana przez mole warto uprać, wysuszyć i włożyć na kilka dni do lodówki, dzięki czemu skutecznie wymrozisz i pozbędziesz się larw.