• Biznes i Finanse
More

  Radca prawny – w czym może pomóc?

  Kancelarie radców prawnych znajdują się w każdym większym mieście. Z jakich usług można skorzystać w radcy prawnego? Sprawdzamy oferty!

  Kim jest radca prawny?

  Radca prawny jest zawodem zaufania publicznego, który zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej. Zajmuje się on świadczeniem wielu usług prawnych na rzecz klientów indywidualnych, biznesowych, organizacji, fundacji oraz innych podmiotów.

  Żeby rozpocząć pracę jako radca prawny, konieczne jest ukończenie studiów prawniczych w odpowiednim kierunku, odbycie aplikacji radcowskiej i pozytywne zaliczenie egzaminu radcowskiego.

  Profesjonalna kancelaria radcy prawnego Gliwice – https://klgkancelaria.pl – z ofertami kancelarii prawniczych można zapoznać się już teraz w internecie.

  Czym różni się radca prawny od adwokata?

  Wiele osób nie wie, czym tak naprawdę różni się zawód radcy prawnego od adwokata. W rzeczywistości, po serii wielu zmian, aktualnie zawody te są niemalże takie same pod kątem posiadanych uprawnień.

  Kiedyś radca prawny mógł być zatrudniony tylko w firmie lub urzędzie. Teraz może już prowadzić działalność samodzielną, ale nadal ma on możliwość zatrudnienia w firmie – takie uprawnienia nie przysługują adwokatowi. Jednocześnie warto wskazać, że raca prawny zatrudniony u pracodawcy nie może być jego obrońcą w sprawach karnych i karnoskarbowych.

  Jakie usługi świadczy radca prawny?

  Radca prawny zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej w szerokim zakresie, zgodnie ze swoją specjalizacją, na przykład może być to prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo pracy, prawo administracyjne.

  Wśród usług prowadzonych przez radcę prawnego znajdują się:

  • udzielanie klientom porad prawnych – odpowiedź na zadane pytanie zgodnie z wykładnią prawa
  • sporządzanie pism – pozwy, wnioski, umowy, odpowiedzi i inne rodzaje pism, które wymagają pomocy prawnika
  • opiniowanie pism – radca prawny analizuje dostarczone pismo pod kątem jego zapisów i wydaje opinie na jego temat
  • opracowywanie projektów aktów prawnych
  • występowanie przed urzędami oraz sądami – w charakterze pełnomocnika swojego klienta lub jego obrońcy
  • i inne usługi prawne na zamówienie klientów.

  Kiedy udać się do radcy prawnego?

  Aktualnie, gdy zawód radcy prawnego jest niemalże zrównany z zawodem adwokata, z jego pomocy można skorzystać w każdej sytuacji, gdy potrzebna jest usługa prawna.

  Radcowie prawni świadczą swoje usługi za w kancelariach prawnych, ale wybrani z nich prowadzą także usługi za pośrednictwem internetu albo telefonu. Wtedy można otrzymać poradę prawną bez konieczności osobistej wizyty w kancelarii radcowskiej.

  Zobacz także

  Rekonstrukcja piersi – szansa dla kobiet, które utraciły swój atrybut kobiecości

  Październik to symboliczny miesiąc walki z rakiem piersi. Na całym świecie dotyka on wiele kobiet bez względu na wiek. Rak to nie wyrok. Istnieje...

  Elektroniczny test pomoże wykryć, jaki wirus odpowiada za infekcję górnych dróg oddechowych. Będzie go można wykonać samodzielnie w domu

  Na polski rynek niebawem ma trafić cyfrowy test wykrywający jednocześnie kilka patogenów wirusowych odpowiedzialnych za infekcję górnych dróg oddechowych. To pierwszy tego typu produkt...

  Leczenie zębów mlecznych u dzieci – dlaczego jest tak ważne?

  Wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń, jednak często okazują się niezbędne do zachowania optymalnego stanu uzębienia. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i...

  Komornik sądowy może zająć majątek. Jakie są jego uprawnienia?

  Komornik jest funkcjonariuszem publicznym, który posiada specjalne uprawnienia pozwalające mu na zajmowanie mienia należącego do dłużników. Kiedy można narazić się na egzekucję komorniczą? Jaki...

  Kredyt odnawialny w rachunku osobistym

  Kredyt odnawialny to popularny na naszym rynku produkt finansowy, często oferowany jednocześnie z otwarciem rachunku osobistego. Kredyt odnawialny zwiększa ilość środków dostępnych na rachunku...

  Polecane artykuły