• Biznes i Finanse
More

  Radca prawny – w czym może pomóc?

  Kancelarie radców prawnych znajdują się w każdym większym mieście. Z jakich usług można skorzystać w radcy prawnego? Sprawdzamy oferty!

  Kim jest radca prawny?

  Radca prawny jest zawodem zaufania publicznego, który zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej. Zajmuje się on świadczeniem wielu usług prawnych na rzecz klientów indywidualnych, biznesowych, organizacji, fundacji oraz innych podmiotów.

  Żeby rozpocząć pracę jako radca prawny, konieczne jest ukończenie studiów prawniczych w odpowiednim kierunku, odbycie aplikacji radcowskiej i pozytywne zaliczenie egzaminu radcowskiego.

  Profesjonalna kancelaria radcy prawnego Gliwice – https://klgkancelaria.pl – z ofertami kancelarii prawniczych można zapoznać się już teraz w internecie.

  Czym różni się radca prawny od adwokata?

  Wiele osób nie wie, czym tak naprawdę różni się zawód radcy prawnego od adwokata. W rzeczywistości, po serii wielu zmian, aktualnie zawody te są niemalże takie same pod kątem posiadanych uprawnień.

  Kiedyś radca prawny mógł być zatrudniony tylko w firmie lub urzędzie. Teraz może już prowadzić działalność samodzielną, ale nadal ma on możliwość zatrudnienia w firmie – takie uprawnienia nie przysługują adwokatowi. Jednocześnie warto wskazać, że raca prawny zatrudniony u pracodawcy nie może być jego obrońcą w sprawach karnych i karnoskarbowych.

  Jakie usługi świadczy radca prawny?

  Radca prawny zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej w szerokim zakresie, zgodnie ze swoją specjalizacją, na przykład może być to prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo pracy, prawo administracyjne.

  Wśród usług prowadzonych przez radcę prawnego znajdują się:

  • udzielanie klientom porad prawnych – odpowiedź na zadane pytanie zgodnie z wykładnią prawa
  • sporządzanie pism – pozwy, wnioski, umowy, odpowiedzi i inne rodzaje pism, które wymagają pomocy prawnika
  • opiniowanie pism – radca prawny analizuje dostarczone pismo pod kątem jego zapisów i wydaje opinie na jego temat
  • opracowywanie projektów aktów prawnych
  • występowanie przed urzędami oraz sądami – w charakterze pełnomocnika swojego klienta lub jego obrońcy
  • i inne usługi prawne na zamówienie klientów.

  Kiedy udać się do radcy prawnego?

  Aktualnie, gdy zawód radcy prawnego jest niemalże zrównany z zawodem adwokata, z jego pomocy można skorzystać w każdej sytuacji, gdy potrzebna jest usługa prawna.

  Radcowie prawni świadczą swoje usługi za w kancelariach prawnych, ale wybrani z nich prowadzą także usługi za pośrednictwem internetu albo telefonu. Wtedy można otrzymać poradę prawną bez konieczności osobistej wizyty w kancelarii radcowskiej.

  Zobacz także

  5 rodzajów eleganckich ubranek dla psa

  Spotkanie z bliskimi przy świątecznym stole,przyjęcie urodzinowe lub ślubne? Każda ważna uroczystość to okazja,by móc elegancko ubrać swojego czworonoga. W każdej psiej garderobie powinna...

  Czy warto posiadać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  Każdemu zależy na tym, aby jak najlepsze zdrowie służyło nam jak najdłużej. Niestety w naszym życiu może mieć miejsce wiele nieprzewidzianych sytuacji, które mogą...

  Moda na ekologiczny styl życia

  Dbanie o środowisko naturalne to obowiązek każdego człowieka, ponieważ to od naszych czynów zależy, czy kolejne pokolenia będą mogły żyć w przyjaznych warunkach. Cieszy...

  Zielone koktajle dla małych i dużych – zdrowe żywienie na codzień

  Bomba witaminowa, szerokie zastosowanie od metod przemycania warzyw w diecie najmłodszych, przez wzbogacanie diety sportowców, aż po żywienie kobiet ciężarnych. O czym mowa? Na...

  3 zalety dobrego łóżka

  Łóżko to zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia sypialni i jeden z najważniejszych elementów, które wpływają na nasz relaks i sen. Bez dobrego łóżka nie ma...

  Polecane artykuły