Ostatnia posługa. Jak wybrać najlepszy dom pogrzebowy?

dom pogrzebowy

Domy pogrzebowe oferują kompleksowe usługi w ramach organizacji pochówku, wyręczając w tym pogrążonych w smutku bliskich. Jak wybrać najlepszy zakład organizujący pogrzeby? Sprawdź, o czym warto pamiętać przy jego doborze.

Renoma ma najważniejsze znaczenie

Dobry dom pogrzebowy powinien cieszyć się uznaniem klientów. Właśnie dlatego przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na opinie, jakie można znaleźć na jego temat.

Bardzo często wiele osób wybiera najbliższy zakład pogrzebowy. Można jednak narazić się wtedy na spore niebezpieczeństwo, biorąc pod uwagę fakt, że może on nie oferować obsługi na wysokim poziomie. Lepiej wcześniej sprawdzić komentarze i referencje, jakie można wyszukać obecnie w sieci, żeby mieć pewność, że ostatnia posługa będzie zrealizowana profesjonalnie.

Najlepszy dom pogrzebowy Gliwice quovadis-pogrzeby.pl – z ofertą domów pogrzebowych w Gliwicach można zapoznać się już teraz online i dodatkowo sprawdzić opinie na ich temat.

Szeroka gama usług pomoże spełnić ostatnią wolę

Zakład pogrzebowy powinien oferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług, aby dzięki temu spełnić wszystkie wymagania zmarłego oraz jego bliskich.

Obecnie w domach pogrzebowych można skorzystać między innymi z usług jak:

  • sprowadzenie ciała z zagranicy – gdy bliski umarł w innym kraju i ma być pochowany w Polsce

  • kremacja, czyli spopielenie ciała – wraz z obsługą dodatkową, czyli sprzedażą trumien do kremacji, urn

  • pogrzeby świeckie – cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem jako alternatywa dla pochówków wyznaniowych, za prowadzenie ceremonii odpowiada wtedy jej mistrz

  • trębacz, śpiewaczka – dbają o podniosły klimat w trakcie pochówku trumny w grobie

  • organizacja stypy – zakład pogrzebowy zadba o to, aby żałobnicy po pogrzebie mogli wypocząć i posilić się, wybrane zakłady mają własne sale do organizacji styp

  • florystyka pogrzebowa – zakład zamawia kwiaty zgodnie z życzeniem żałobników bezpośrednio w kwiaciarni, dlatego nie trzeba udawać się do niej dodatkowo

  • klepsydry, nekrologi – dom pogrzebowy zamawia je zgodnie z życzeniem rodziny

  • załatwienie spraw formalnych w ZUS, KRUS – po podpisaniu upoważnienia pracownicy firmy pogrzebowej zajmą się formalnościami w imieniu klienta, między innymi uzyskaniem zasiłku pogrzebowego

Profesjonalizm w obsłudze klienta

Nie można zapominać również o tym, że bardzo duże znaczenie w przypadku obsługi klienta w zakładach pogrzebowych ma profesjonalizm.

Fachowe podejście pracowników pozwoli na uzyskanie pełnego wsparcia w tym bardzo trudnym momencie, a także łatwiejsze przeprowadzenie wszystkich spraw związanych z pochówkiem.