Przepustnica międzykołnierzowa – czym jest?

scieki

Dzisiejszy rynek budowlany oferuje specjalistom wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich będzie przepustnica międzykołnierzowa. Urządzenie doskonale sprawdza się w przypadku licznych sieci sanitarnych.

Przepustnica międzykołnierzowa – co daje?

Przepustnica międzykołnierzowa jest sprzętem budowlanym, który pomaga w zachowaniu regulacji ciśnienia wody oraz ścieków. Tak naprawdę jest jednak na tyle uniwersalna, że bez większych problemów radzi sobie z każdą cieczą, blokując jej przepływ.

Firma Tro-Instal to miejsce, które zajmuje się jej dystrybucją. Powinny zainteresować się tym w szczególności firmy pracujące na co dzień w branży budowlanej oraz sanitarnej. Regulacja ciśnienia może być zarówno mechaniczna, jak i w pełni automatyczna – wszystko zależy od potrzeb.

Warto także wspomnieć o tym, że sama przepustnica może również kontrolować przepływ ścieków, co ma ogromne znaczenie w przypadku oczyszczalni. W niektórych przypadkach może okazać się nawet niezbędna ze względu na swoje unikalne właściwości.

Przepustnica międzykołnierzowa – gdzie się ją stosuje?

Przepustnicę można zastosować we wcześniej wspomnianych już oczyszczalniach. Jest jednak na tyle uniwersalna, że bez problemu może posłużyć jako regulacja ciśnienia wody w rurociągach. Nie straszna jest jej zarówno woda słodka, jak i morska.

Sprzęt ten dobrze odnajdzie się również w ciepłowni, ponieważ wytrzymuje bardzo wysokie temperatury. W ten sposób można dozować jej potrzebną ilość do konkretnych spółdzielni bloków w miastach.

Przepustnica często występuje również w portach, odprowadzając wodę morską. To ważne, ponieważ zastosowany w jej produkcji metal nie wchodzi w reakcję z solą. Śmiało można będzie cieszyć się odpowiednią automatyką takiego nadmorskiego miejsca.

Przepustnica międzykołnierzowa to urządzenie służące do regulowania przepływu cieczy. Może być stosowana w spółdzielniach, portach, ciepłowniach oraz oczyszczalniach ścieków.