Co warto wiedzieć o karmach monobiałkowych?

karma monobialkowa

Część psów boryka się z nawracającymi problemami trawiennymi. Ich przyczyną mogą być alergie pokarmowe wywołane jednym lub większą liczbą składników znajdujących się w karmie. Za alergię mogą odpowiadać zarówno ziarna zbóż, jak i konkretne gatunki mięsa. W celu zapewniania psom zdrowej diety powstały specjalne produkty żywieniowe bazujące na jednym gatunku mięsa. Karma monobiałkowa dla psa zapewnia możliwość przygotowania diety eliminacyjnej, która pomoże określić, na co pies jest uczulony.

Identyfikacja uczulającego białka

Zdecydowana większość dostępnych na rynku karm dla zwierząt domowych bazuje na kilku gatunkach mięsa, przez co wskazanie konkretnego źródła ewentualnych niedomagań trawiennych psa jest niezwykle trudne. Dzięki karmie monobiałkowej dla psa, jego właściciel lub opiekun dokładnie wie, jaki rodzaj mięsa podaje zwierzęciu i na podstawie własnych obserwacji może stwierdzić, czy ten konkretny gatunek mięsa wywołuje objawy alergii. Karma monobiałkowa dla psa jest doskonałym wyborem w przypadku zastosowania diety eliminacyjnej. Sięga się po kilka rodzajów karmy zawierających różne gatunki mięsa i każdą z nich podaje psu przez pewien czas. To pozwala obserwować reakcję zwierzęcia na określony rodzaj mięsa i jeśli po jego podaniu wystąpią u psa objawy niestrawności, takie mięso można uznać za czynnik uczulający i wyeliminować je z przyszłej diety zwierzęcia.

Karma dla psa z uczuleniem

Z karm zawierających jedynie jeden gatunek mięsa korzysta się nie tylko w celu określenia przyczyn pokarmowej alergii, ale także w celu zapewniania psu zdrowej, codziennej diety. Pełnoporcjowa, monobiałkowa karma dla psa z powodzeniem może zastąpić każdy inny rodzaj psiej karmy. To najczęściej produkt wysokiej jakości, zawierający dużo mięsa, podrobów i tłuszczu zwierzęcego jednego gatunku. Dzięki temu dobrze przyswajany przez psi organizm i dla niego niezwykle wartościowy. Karma monobiałkowa dla psa w swoim składzie zawiera oczywiście nie tylko mięso, ale i korzystne dla zwierzęcia substancje odżywcze pochodzenia roślinnego, warzywa i owoce. W pełnoporcjowej karmie znajduje się również komplet witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, jakich potrzebuje psi organizm do normalnego, codziennego funkcjonowania.

Bazujące wyłącznie na jednym rodzaju mięsa, na przykład na wołowinie, kurczaku, indyku czy jagnięcinie, mokre karmy monobiałkowe dla psów są dobrym wyborem na zdiagnozowanie przyczyn psiej alergii i zapewnienie zwierzęciu bezpiecznej dla niego diety. To w większości karmy pełnoporcjowe, które zaspokajają wszystkie potrzeby żywieniowe dorosłego zwierzęcia.