Odmień swoje wnętrze i postaw na plakaty!

modne wnetrza

Kolorowe plakaty na ścianę kojarzą Ci się z latami dziewięćdziesiątymi i zdjęciami Kelly Family? Dziś to już przeszłość, a nowoczesne metody druku oraz fantastyczne projekty grafików i designerów sprawiają, że plakaty na ścianę stoją na równi z obrazami i mogą totalnie odmienić wnętrze Twojego mieszkania czy domu. 

Zamiast remontu wypróbuj na plakaty na ścianę

Brakuje Ci funduszy na remont, a nudzą Cię Twoja sypialnia czy salon? Dodatek w postaci plakatu na ścianę może być naprawde niezłym wyjściem, zwłaszcza jeśli Twoje mieszkanie na remont generalny może jeszcze spokojnie poczekać. Jeśli powodem, dla którego planujesz zmianę wystroju jest fakt, że dotychczasowy już mniej Ci się podoba, albo zwyczajnie Cię nudzi, to plakat na ścianę może być pierwszym krokiem do zmiany wnętrza. 

Przede wszystkim to metoda szybka, łatwo dostępna, niedroga. Możesz śmiało eksperymentować z plakatami, by nadać wnętrzu charakteru, ale też poradzić sobie z losowymi sytuacjami, takimi jak pęknięcie w ścianie czy plamy. W przypadku pustej ściany takie niedoskonałości są dobrze widoczne, czasem wręcz rzucają się w oczy, więc od razu myślimy o remoncie. Niepotrzebnie – być może dobrze dobrany plakat nie tylko tanim kosztem zakryje niedoskonałości, ale też okaże się fantastycznym dopełnieniem wystroju. O remoncie można pomyśleć, gdy będzie za nim przemawiać zdecydowanie więcej argumentów. 

Kolorowe plakaty na ścianę w wynajętym mieszkaniu 

Czasem okoliczności są takie, że choć bardzo byśmy chcieli zmienić nieco wnętrze, mamy ku temu ograniczone możliwości i tak jest właśnie w wynajmowanych mieszkaniach. Brakuje w nich czegoś, co lepiej odzwierciedla nasz charakter, idealnie trafia w gusta i po prostu nas zachwyca. Taką rzeczą może być właśnie kolorowy plakat na ścianę. Ponieważ jest niedrogi, łatwy w montażu, demontażu, to idealnie rozwiązuje problem wynajmowanego mieszkania. Nie możemy tam zmienić mebli czy kolorystyki ścian poprzez zmianę tapety, albo przemalowanie, ale szybko i sprawnie możemy zawiesić dowolny plakat. Dostępne rozwiązania mocowania takich plakatów będą łatwe w późniejszym usunięciu i nie pozostawią po sobie widocznych śladów. 

Plakaty na ściany z reprodukcjami znanych artystów

Jeśli Twoim marzeniem było mieć na ścianie obraz Picassa, Moneta czy Chełmońskiego, dziś możesz je spełnić bez wydawania fortuny. Reprodukcje znanych malarzy mogą w postaci plakatów zdobić Twoje ściany. W ofercie sklepów internetowych możesz znaleźć takie obrazy plakaty na ścianę oraz wybrać, czy interesuje Cię wersja na specjalnym, trwałym papierze, a może plakat w ramie? Każda z tych opcji jest dostępna. 

Sztuka pozwala nam inaczej spojrzeć na świat, dla wielu z nas jest pasjonującym hobby czy elementem przywołującym konkretne wspomnienia z przeszłości, na przykład niezapomnianą wizytę w muzeum czy galerii. Dzięki obrazom–plakatom na ścianę z reprodukcjami dzieła, które zrobiły na nas tak ogromne wrażenie, mogą nam towarzyszyć też na co dzień. 

Kolorowy plakat na ścianę, który pomoże Ci wyrazić siebie

Dla naszych najbliższych, dla nas samych, ważne jest to, jakimi ludźmi jesteśmy. Choć teoretycznie ubrania, rzeczy czy wystrój wnętrza w żaden sposób nie przesądza o tym, jakimi jesteśmy ludźmi, to jednak bywa pewnego rodzaju ekspresją, pokazaniem na zewnątrz, co siedzi w nas w środku. Stąd dla wielu osób może mieć nadzwyczajne znaczenie. 

Tak jak nie zawsze mamy środki na zakup luksusowej, markowej odzieży od projektantów, tak często brak nam funduszy na zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz czy architekta. Jednak to nie skreśla Twoich możliwości na wyrażenie siebie – plakaty na ścianę są rozwiązaniem, na które możesz sobie pozwolić. Możesz śmiało eksperymentować, poszukiwać tego, co najbardziej Ci się podoba, najlepiej oddaje Twój charakter i po prostu czujesz, że to jest to. Gdy jesteś u siebie, możesz czuć się swobodnie, postawić na własny styl i cieszyć się wolnością. Masz też prawo popełniać błędy, ale wiesz, że ich koszt nie zniechęci Cię do kolejnych eksperymentów z wystrojem Twojego pokoju.