Szyszki sosny – jak wykorzystać je w dekoracji wnętrz?

dekoracja wnetrz

Nie da się ukryć, że obecnie praktycznie każdy z nas chce zaaranżować własne wnętrze w ten sposób, by było ono dopasowane do jego charakteru i jednocześnie wprawiało nas w dobry nastrój. Co więcej, dekoracje naszych wnętrz zwykle są również dopasowane do danej pory roku. W sezonie jesiennym stawiamy głównie na jesienne kolory i dodatki prosto z natury. Wobec tego coraz większą popularność zyskują sobie szyszki sosny. Ten niewielkie i niekonwencjonalne dodatki potrafią do każdego wnętrza wprowadzić absolutnie wyjątkowy nastrój. Jednak jak można wykorzystać je w aranżacji?

Szyszki sosny idealne do szklanego wazonu

Szyszki sosny wydają się nam być dość prostą dekoracją. Wobec tego z pewnością większość z nas będzie zastanawiała się, jak z pomocą tych szyszek sosny wykreować coś wyjątkowego i nietuzinkowego. Nic prostszego. Wystarczy bowiem, że posiadamy szklany wazon- oczywiście wykonany ze szkła transparentnego. Może być on całkowicie okrągły lub prostokątny i podłużny. Wówczas wystarczy jedynie umieścić w nim szyszki sosny. Można także pokusić się o to, by zmieszać je z kolorowymi koralikami lub sztuczną jarzębiną. Co więcej, na samym szczycie ułożonych w wazonie szyszek sosny można umieścić niewielką świeczkę zapachową. W ten sposób wykreujemy nietuzinkową i prostą dekorację, która dodatkowo roztoczy w naszym wnętrzu wyjątkowo przyjemny zapach. Tak zaaranżowane szyszki sosny dopasują się bez wątpienia do każdego rodzaju wnętrza.

Szyszki sosny jako samodzielna dekoracja

Często zdarza się tak, że na komodzie czy na szafce z telewizorem układamy kilka świec zapachowych. Taka dekoracja jednak wydaję się dość pusta i mało wyrafinowana. Wówczas ponownie z pomocą przyjdą nam niezastąpione szyszki sosny! Możemy po prostu swobodnie poukładać je pomiędzy świeczkami, a dzięki temu wprowadzimy do naszego wnętrza jesienny i wyjątkowy klimat. Szyszki sosny sprawdzą się także jako samodzielna dekoracja- już bez dodatku świec. Dzięki szyszkom sosny mamy prawdziwie nieograniczone możliwości kreacji!

Szyszki sosny jako dekoracja DIY

Jeśli mamy odrobinę wolnego czasu, wówczas możemy popracować nad tym, by nieco bardziej spersonalizować nasze szyszki sosny. Wystarczy wyposażyć się w srebrną lub złotą farbę w sprayu lub brokat. W ten sposób możemy przyozdobić brzegi szyszek sosny lub zmienić ich całkowity kolor. Wówczas nasze dekoracje z szyszek sosny będą jeszcze bardziej imponujące i spektakularne. Jak więc widać, szyszki sosny mogą być wykorzystane na wiele, różnych sposobów.