• Biznes i Finanse
More

  Ile kosztuje nagranie lektorskie? Sprawdzamy cenniki!

  Nagrania lektorskie mają rozległe zastosowanie. Są one używane między innymi podczas realizacji nagrań reklamowych na potrzeby radia i telewizji, w reklamach puszczanych w centrach handlowych czy też prezentacjach firmowych. Ile kosztuje wykonane nagrania lektorskiego? Od czego zależy koszt jego wykonania?

  Gdzie można uzyskać nagranie lektorskie?

  Nagrania wykonane przez lektorów na indywidualne zamówienie można obecnie zamawiać znacznie łatwiej niż kiedyś. Usługę tego typu można zlecić także za pośrednictwem internetu, w specjalnych bankach głosów współpracujących ze studiami nagraniowymi.

  Banki głosów mogą zaprezentować swoim klientom szeroką gamę lektorów do wyboru, wśród których znajdują się rozpoznawalne głosy znane z radia czy telewizji, ale także mniej znane, lecz również utalentowane osoby. W bankach głosów można zapoznać się z przykładowymi nagraniami lektorskimi, co znacznie ułatwia znalezienie odpowiedniej osoby do wykonania konkretnego projektu.

  Nagranie lektorskie – cena

  Gdy chodzi o nagrania lektorskie cennik jest zależny od wielu czynników, jednak najczęściej wykonanie nagrania w języku polskim jest kosztem rozpoczynającym się od około 150 złotych za odczytanie jednej strony tekstu.

  Jeżeli jednak nagranie ma być wykonane na potrzeby radia czy telewizji ogólnopolskiej, wtedy koszty są wyższe, dlatego też nagranie będzie kosztowało wtedy nawet ponad 500 złotych za 30 sekund.

  Oczywiście, jeżeli lektor będzie rozpoznawalny, w takim przypadku koszty wykonania nagrania będą odpowiednio wyższe i mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych za krótki spot reklamowy.

  Co wpływa na cenę nagrań lektorskich?

  Koszty nagrań lektorskich są warunkowane wieloma czynnikami, do których zaliczane są między innymi:

  • Rodzaj nagrania – prezentacje, nagrania do filmów, animacji, zapowiedzi do poczty głosowej czy telewizji oraz radia wyceniane są inaczej.

  • Miejsce emisji nagrania – jak wspomniano wcześniej, w przypadku emisji ogólnopolskiej koszty będą wyższe niż w przypadku emisji lokalnej.

  • Ilość tekstu do oczytania – im dłuższy będzie tekst, tym koszty będą wyższe.

  • Wybrany lektor – lektorzy o znanych głosach, posiadający większe doświadczenie, mają znacznie wyższe stawki w porównaniu z lektorami mniej popularnymi.

  • Czas wykonania nagrania – jeżeli nagranie potrzebne jest w ekspresowym tempie, wtedy koszt jego wykonania będzie związany z dodatkową opłatą.

  Z aktualnymi cennikami lektorów można zapoznać się bliżej w bazach głosów oraz na bezpośrednio na stronach lektorów realizujących nagrania na zamówienie.

  Zobacz także

  Na czym polega działanie komory hiperbarycznej?

  Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak działa komora hiperbaryczna i jakie korzyści płyną z terapii hiperbarycznej? Komora hiperbaryczna to specjalne urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie...

  Na czym w praktyce polega konfekcjonowanie oleju spożywczego?

  Produkcja żywności odgrywa kluczową rolę w zaspokajaniu potrzeb coraz liczniejszej populacji. Jednym z kluczowych elementów w tym procesie jest konfekcjonowanie oleju spożywczego. Jest to...

  Jakie są sposoby na pielęgnację skóry pod oczami?

  Skóra pod oczami jest jednym z najdelikatniejszych obszarów naszej twarzy, podatnym na zmarszczki, cienie i opuchliznę. Dlatego warto poznać skuteczne metody pielęgnacji, które pomogą...

  Jak efektywnie bawić się z dzieckiem w ogrodzie?

  Zabawa z dziećmi może przybierać najróżniejsze formy. Chcąc atrakcyjnie spędzić czas, zapewnić możliwość pozytywnego rozładowania emocji, sprawić, że nasze pociechy świetnie będą się socjalizować...

  Jak urządzić spiżarnię – sprawdzone sposoby

  Urządzenie spiżarni wcale nie musi oznaczać przysłowiowej drogi przez mękę. Jeśli odpowiednio zatroszczymy się o jej aranżację, to możemy stworzyć przestrzeń do przechowywania w...

  Polecane artykuły