Czym charakteryzują się bramy garażowe uchylne?

brama garazowa

Wybór bramy garażowej to bardzo ważna decyzja, która powinna być zawsze dobrze przemyślana. Raz zamontowana brama będzie nam służyć przez wiele lat, dlatego lepiej zawczasu zastanowić się, jakie rozwiązania są dla nas najkorzystniejsze, czego chcemy za wszelką cenę uniknąć, a na jakich funkcjach bramy najbardziej nam zależy. Czym zatem charakteryzują się bramy garażowe uchylne? Podpowiadamy.

Jak zbudowana jest garażowa brama uchylna?

Bramy garażowe uchylne w Poznaniu bywają również nazywane bramami płytowymi lub drzwiami garażowymi otwieranymi do góry. Ich budowa jest niezwykle prosta, dzięki czemu brama działa bezawaryjnie przez wiele lat. Składa się z ościeżnicy, skrzydła i poziomych prowadnic. Najpierw do ścian garażu montowana jest ościeżnica wykonana z profili stalowych zamkniętych. Do gotowej ramy montuje się ocynkowane prowadnice podsufitowe.

Kolejnym krokiem jest zamontowanie skrzydła bramy wykonanego z ocynkowanej blachy stalowej. Bramy uchylne występują w dwóch wersjach – ocieplanej i nieocieplanej. W przypadku bram nieocieplanych jedyną barierą dzielącą świat zewnętrzny od wnętrza garażu jest przetłoczona blacha. Bramy ocieplane gwarantują zachowanie większego komfortu termicznego wewnątrz garażu, co jest niezwykle istotne, jeśli zależy nam na poprawie izolacyjności cieplnej garażu.

Brama garażowa uchylna a jej wymiary

Producenci oferują bogaty wybór bram w różnych wymiarach. Z reguły klienci decydują się na standardowe rozwiązania, czyli skrzydła przeznaczone do montażu w garażach jednostanowiskowych. Jaki zatem powinien być wymiar bramy garażowej uchylnej?

Szerokość, która zapewnia maksymalną wygodę użytkowania, to min. 200 cm. W sprzedaży są jednak dostępne również węższe modele, np. 180 cm – przeznaczone do niestandardowych zastosowań. Wymiary otworu możemy też dostosować do potrzeb większych garaży, np. dwustanowiskowych. W takim przypadku warto zastosować modele o szerokości nawet 600 cm. Zawsze też można zdecydować się na bramę garażową uchylną na wymiar. Przykładowo fabryka okien w Poznaniu robi takie niestandardowe zamówienia.