Jak działa preparat do mezoterapii mikroigłowej?

mezoterapia iglowa

Jednym z zabiegów, które cieszą się dużą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej jest mezoterapia mikroigłowa. Wpływa ona na odżywienie skóry, poprawia jej jędrność i wygląd. Zabieg ten można stosować na twarz, dekolt, szyję czy skórę głowy. Jakie działa mezoterapia? Na czym polega ten zabieg?

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to sposób na rewitalizację skóry twarzy i ciała. Jest to zabieg niechirurgiczny, który nie wymaga długie czasu rekonwalescencji.  Mikronałucia pobudzają naturalne procesy naprawcze skóry, powodując przebudowę kolageny i elastyny. W trakcie zabiegu w głąb skóry wstrzykiwany jest preparat do mezoterapii mikroigłowej, którego aktywne składniki wnikają w głąb skóry. Nakłuwanie skóry powoduje mikrouszkodzenia, a te z kolei stymulują głębokie warstwy skóry do przebudowy i wydzielania nowych ilości kolagenu, który wpływa na odżywienie skóry. Jest to zabieg zalecany dla osób z objawami starzenia się skóry, a także dla osób borykających się z przebarwieniami czy płytkimi bliznami potrądzikowymi. 

Jakie są zalety mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg cieszy się dużą popularnością, mimo że polega na wykonaniu wielu nakłuć skóry. Jednak maść znieczulająca do mezoterapii przynosi ulgę i sprawia, że zabieg sam w sobie nie jest tak bardzo bolesny. Jest to zabieg niechirurgiczny, a więc nie wymaga od pacjenta wyłączenia go z codziennych czynności. Można go wykonywać przez cały rok. Mezoterapia jest zabiegiem krótkim, który trwa około 20 minut. Pierwsze efekty można zobaczyć po pierwszym zabiegu. Jednak, by uzyskać zadowalający efekt potrzebna jest cała seria. Preparat do mezoterapii wnika w 90% w głąb skóry. Dzięki temu, ożywia najgłębsze jej warstwy. Wywołany w skórze stan zapalny jest inicjatorem przebudowy głębszych warstw skóry, co skutkuje zagęszczeniem skóry i poprawą jakości kolagenu. To z kolei wpływa na ujędrnienie skóry i odbudowę nowego naskórka, pozbawionego zmian i przebarwień.