Czy warto organizować ślub zimą?

wesele

Odpowiedź na pytanie czy warto organizować ślub zimą brzmi: to zależy. Jak wszystko – organizacja tej jednej z najważniejszych w życiu każdego człowieka uroczystości w anturażu chłodu i często słoty ma swoje plusy, jak i minusy. Sprawdźmy, jakie aspekty przemawiają za tym, aby postawić na ślub pod koniec roku, a które z nich dla wielu będą dyskryminujące tego rodzaju działania.

3 zalety organizacji ślubu zimą

Wśród jednych z największych zalet organizacji ślubu i wesela zimą małżonkowie wymieniają przede wszystkim koszt związany zarówno z ceremonią, jak i weselem. Jak wiadomo, sezon wiosenno-letni oznacza zazwyczaj ogromne obłożenie domów weselnych. Ciężko jest także wpasować się w grafik kamerzystów, fotografów, kwiaciarni. Co za tym idzie – firmy prosperujące w branży ślubnej mają zdecydowanie większe koszty świadczenia wszelkiego rodzaju usług niż w sezonie jesienno-zimowym.

Kolejna kwestia, to obok kosztów, zdecydowanie krótszy czas oczekiwania na organizację wszystkich kwestii składających się na organizację ślubu oraz wesela. Na pewno szybciej znajdziemy fotografa, kamerzystę etc. Nie będziemy także musieli czekać latami na zwolnienie się miejsca w sali weselnej tudzież domu weselnym.

Kolejną ważną kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę organizując ślub zimą jest to, że można na pewno liczyć na piękną aurę towarzyszącą wydarzeniu. Padający śnieg, piękne światła – można wykorzystać ten potencjał w trakcie sesji w plenerze. Można także postawić np. na atrakcję weselną – przejażdżkę kuligiem. To dla gości zapewne będzie niezapomniana atrakcja.

3 wady organizacji ślubu zimą

Jedną z największych obaw jaką mają przyszli małżonkowie przed organizacją ślubu zimą jest to, że mogą rozchorować się na uroczystość. To samo dotyczy zaproszonych gości. Sezon jesienno-zimowy sprzyja występowaniu różnego rodzaju infekcji w o wiele większej częstotliwości niż ma to miejsce wiosną czy też latem. Z obawy o brak możliwości dotarcia na ceremonię, wiele par nie ryzykuje organizacji ślubu zimą.

Kolejna ważna kwestia to ryzyko wystąpienia awarii systemu ogrzewania, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą siarczyste mrozy. W takim przypadku zabawa zaproszonych gości jest niemalże niemożliwa, a na pewno – mocno utrudniona.

Koniec końców wielu przyszłych małżonków w organizacji ślubu zimą widzi minus w postaci niesprzyjających warunków atmosferycznych, które mogą po pierwsze – powodować utrudnienia na drodze, jak również będą przyczyniały się do pobrudzenia kreacji – zwłaszcza sukni panny młodej.