Nawilżacz przemysłowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Nawilżacz przemysłowy

Utrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności powietrza to dla wielu osób cel nadrzędny w kontekście osiągnięcia idealnych warunków mieszkalnych. Z tego względu nowoczesne nawilżacze powietrza z funkcją oczyszczania powoli stają się podstawowym elementem naszego domowego wyposażenia. Brak odpowiedniego nawilżenia w pomieszczeniach może być problematyczne w kontekście prawidłowego działania firm z branży przemysłowej czy też siedzib instytucji pożytku publicznego, dlatego warto zwrócić uwagę na nawilżacze przemysłowe.

Nawilżacze przemysłowe – niezbędnik w okresie zimowym

Wraz z nadejściem pierwszych chłodnych dni następuje rozpoczęcie sezonu grzewczego, co jest równoznaczne z zaburzeniem optymalnej wilgotności powietrza nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale również w obiektach przemysłowych. Suche powietrze może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników i powodować duży dyskomfort.

Zobacz także: https://drzewożycia.org/klimatyzacja-i-wentylacja-przemyslowa-czyszczenie-i-konserwacja/

Przesuszenie błon śluzowych nosa i jamy ustnej, nadwrażliwość oczu, problemy ze swobodnym oddychaniem (zwłaszcza u alergików i astmatyków) to tylko niektóre z zagrożeń, które związane są z brakiem ustabilizowania poziomu wilgotności. Dlatego też warto pomyśleć o najlepszych urządzeniach na rynku zwiększających komfort użytkowania biur, hal produkcyjnych czy magazynów – Nordmann nawilżacze to gwarancja niezawodności i łatwości użytkowania niemal niezależnie od warunków.

Nawilżacz przemysłowy a bezpieczeństwo i higiena pracy

Przemysłowe nawilżacze powietrza zainstalowane w halach przemysłowych czy wielkopowierzchniowych magazynach pozwalają nie tylko ograniczyć ryzyko występowania dolegliwości zdrowotnych związanych ze zbyt niskim lub ze zbyt wysokim poziomem wilgotności powietrza, ale przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo pracownikom poprzez zapobieganie groźnym wypadkom. Obniżenie wilgotności poniżej 30% oznacza powstawanie dużych ładunków elektrostatycznych na powierzchniach nieprzewodzących, szczególnie na drewnie. Obecność instalacji czy maszyn elektrycznych w pobliżu może skutkować pojawieniem się zapłonu, a co za tym idzie – pożaru.

Nawilżacz powietrza – co wybrać?

Na rynku można znaleźć nawilżacze powietrza parowe, rezystancyjne czy ultradźwiękowe od najlepszych producentów na rynku. Prym wiodą nawilżacze firmy Nordmann czy Condair, których działanie oparte jest na nowoczesnych technologiach i najlepszych komponentach. Warto pamiętać, że na wyborze nawilżacza się nie kończy – należy regularnie sprawdzać ich stan techniczny.