Serwis ciężarówek – jakie oferuje usługi?

Serwisy ciężarówek to bardzo ważne z punktu widzenia wielu firm warsztaty, dzięki którym auta ciężarowe mogą jeździć bezawaryjnie i każdego roku wykonywać przebiegi pozwalające na spory zarobek. Jakie jednak serwis ciężarówek oferuje usługi, na jakie warto postawić i jak wybrać dobry serwis?

W jakim miejscu znaleźć można serwis ciężarówek?

Aby znaleźć serwis ciężarówek w Sudole zazwyczaj trzeba się bardziej postarać niż w przypadku warsztatów, które zajmują się obsługą samochodów osobowych. Serwisy obsługujące tiry muszą być bowiem specjalnie przystosowane i posiadać sprzęt, który pozwala na pracę z pojazdami o masie nawet kilkudziesięciu ton.

Oprócz przygotowania do pracy z ciężarówkami szukając serwisu warto zwrócić uwagę na to czy częścią jego oferty jest holowanie tir w Szczekocinach. Wybierając warsztat, który jest wyposażony w specjalny holownik, który może ciągnąc pojazdy, których Dopuszczalna Masa Całkowita, czyli DMC przekracza 3,5 tony.

Jakie usługi ma w swojej ofercie serwis ciężarówek?

Oczywiście podstawowe usługi jakie serwis ciężarówek posiada w swojej ofercie to szeroko pojęta mechanika ogólna w tym okresowe serwis olejowy, czy też wymiana innych płynów oraz filtrów, czy też wymiana mniejszych komponentów. Do tego należy doliczyć również naprawę układu hamulcowego oraz pneumatycznego, a także naprawy i diagnostyka jednostki napędowej. Ta druga część w wypadku silników jest najważniejsza, gdyż tylko poprawna diagnoza awarii pozwoli pozbyć się problemu na dobre.

Oprócz tego serwisy wykonują również naprawy blacharskie i lakiernicze, oferują holowanie samochodów ciężarowych, wszelakie usługi wulkanizacyjne polegające na wymianie uszkodzonego ogumienia czy też jeśli to jest możliwe jego naprawie. Bardzo ciekawa usługa, którą oferują niektóre serwisy to tak zwany mobilny serwis tir, czyli możliwość dojechania mechaników wraz ze sprzętem na miejsce awarii samochodu ciężarowego. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu, co z perspektywy kierowcy jest niezwykle ważne.