Wyjazd we dwoje. Najlepsze atrakcje dla par w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

wakacje

Zakochani uwielbiają spędzać ze sobą czas. Jest to doskonała okazja do celebrowania więzi i cieszenia się swoją obecnością w oderwaniu od szarej codzienności. Z tego powodu wybór kierunku na wyjazd we dwoje powinien być dobrze przemyślany. Warto udać się w miejsce, które będzie klimatyczne i urokliwe, a jednocześnie zapewni wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Dowiedz się, jakie są najlepsze atrakcje dla par w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. 

Morza szum, ptaków śpiew…

Największą atrakcją pobytu we dwoje w Trójmieście są nadbałtyckie plaże. Szum fal odbijających się od brzegu, śpiew mew nadlatujących zza horyzontu, zarysy kutrów rybackich kołyszących się na falach, zapach lasu, widok majestatycznych wydm czy niezapomniany zachód słońca to idealny klimat dla zakochanych. Mogą oni spędzać wspólnie czas spacerując nadmorskim brzegiem, a także korzystać z morskich i słonecznych kąpieli.

Wokół Gdańska, Gdyni i Sopotu nie brakuje pięknych plaż o dużej różnorodności, co potwierdza przedstawiciel trzygwiazdkowego hotelu Amber z Gdańska. Są to zarówno miejsca o licznych atrakcjach, które zadowolą pary lubiące towarzystwo innych ludzi, jak i klimatyczne zakątki, w których można się wyciszyć i spędzić czas tylko we dwoje.

Dodatkowo warto wspomnieć także o tym, że długie spacery nadmorskim brzegiem będą doskonałą okazją do poprawy kondycji i lepszego samopoczucia.

Najpiękniejsze miejsca dla dwojga

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie nie brakuje licznych miejsc, w których pary mogą atrakcyjnie spędzić czas. W Gdańsku jest to z pewnością piękna Starówka. Spacer Długim Targiem czy bulwarem na Wyspie Spichrzów pozwoli poczuć magię tego miejsca. Liczne kawiarenki na Mariackiej pozwolą delektować się swoim towarzystwem przy lampce dobrego wina, a Zaułek Zachariasza Zappia nazywany także Zaułkiem Pocałunków sprawi, że będzie można skraść całusa w romantycznej scenerii.

Z pewnością warto także odwiedzić Sopot, by udać się na urokliwy spacer po molo, będącym jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. To najdłuższe drewniane molo spacerowe w Europie pozwoli obserwować pojawiające się na horyzoncie kutry rybackie lub też podziwiać Grand Hotel. Później zaś można udać się na słynny Monciak, by odpocząć w urokliwej kafejce czy zatrzymać się przy słynnym krzywym domku. Liczne sklepiki z lokalnymi produktami pozwolą kupić pamiątkę z pobytu nad morzem, która będzie przypominała o wspaniałym wypoczynku we dwoje.

Odwiedzając Trójmiasto nie sposób nie wstąpić także do Gdyni. Wspaniałym miejscem na romantyczny spacer jest port, gdzie można podziwiać przybijające do brzegu statki w starym stylu, a także zwiedzać statki-muzea. Niebywałą atrakcją jest także rejs po falach Bałtyku. Z okrętu można delektować się widokiem na marinę, a także na całą Gdynię, co jest szczególnie urokliwe wieczorem, gdy rozbłysną światła miasta. Niekiedy można także skorzystać ze specjalnej oferty i wybrać rejs o zachodzie słońca, co dla zakochanych będzie szczególną atrakcją. Wszystko to sprawi, że czas spędzony we dwoje będzie wspaniały i zostawi po sobie piękne wspomnienia.

Wieczorny relaks w hotelu

Wybierając miejsce na wyjazd we dwoje, warto znaleźć hotel, który także zapewni liczne atrakcje. Dużym walorem będzie z pewnością możliwość skorzystania ze SPA. Strefa wellness zapewni doskonałą okazję do wspólnego relaksu, a także będzie alternatywą na niepogodę. Wspólna wizyta w saunie czy też relaksujący masaż będą sposobem na odprężenie dla dwojga. Co więcej, renomowane hotele oferują specjalny pakiet romantyczny. Jest to atrakcyjna propozycja dla wszystkich chcących spędzić nastrojowy czas. Poza doskonale wyposażonym i komfortowym pokojem hotelowym na zakochanych czeka butelka wina musującego i róża. Dodatkowo można zdecydować się na kolację przy świecach. Dopełnieniem pobytu jest także wizyta w strefie relaksu, którą można mieć na wyłączność.

Trójmiasto do doskonałe miejsce na wyjazd dla dwojga. Klimatyczne zachody słońca, szum fal, a także romantyczne zakątki Gdańska, Gdyni i Sopotu sprawią, że pobyt będzie naprawdę udany i dostarczy niezapomnianych wrażeń.