Utylizacja opon – kto odbiera zużyte opony?

zuzyte opony

Opony są obowiązkowe w każdym samochodzie. Bez nich ani rusz i dosłownie i w przenośni. Opony z czasem się zużywają. O ile zakup nowych opon nie stanowi żadnego problemu, to już pozbycie się tych zużytych jest już dużym problemem. Jak wygląda utylizacja opon? Kto odbiera zużyte opony? Pora to sprawdzić. 

Utylizacja opon – co trzeba o niej wiedzieć?

Okazuje się, że utylizacja opon w Łódzkim nie jest wcale taka trudna. Jest kilka możliwości ich pozbycia się. Kto oferuje usługę, jaką jest utylizacja opon Łódzkie? Tak naprawdę jest kilka różnych możliwości. Pierwszą możliwością jest zakład wulkanizacyjny. Stare opony można najczęściej zostawić w zakładzie wulkanizacyjnych, gdy kupuje się nowe opony. Jednak warto pamiętać, że punkt wulkanizacyjny nie ma obowiązku prawnego przyjmowania opon.

Kolejną możliwością jest PSZOK, a więc Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takowe punkty znajdzie się bez problemu na terenie większości gmin na mapie Polski. Nie można także pominąć miejsca, którym jest Centrum Utylizacji Opon. Jednak wcześniej trzeba się skontaktować z centralą i ustalić miejsce, a także termin odbioru opon.

Czy recykling zużytych opon jest możliwy?

Okazuje się, że opony mogą dostać drugie życie. Wszystko za sprawą czegoś takiego jak recykling zużytych opon. Recykling zużytych opon jest procesem niezwykle prostym. Tak naprawdę polega na przetworzeniu zużytych opon do postaci gotowych surowców do użycia ponownego, czy też wytworzenia z nich całkowicie nowych produktów.

Może to być przetworzenie chemiczne, mechaniczne, czy też energetyczne. Możliwości jest naprawdę sporo. Na mapie Polski jest mnóstwo firm, które oferują recykling zużytych opon i tym się właśnie zajmują.

Warto rozeznać się, jak to wygląda w danej miejscowości. Wiadomo, że nikt nie chce jeździć na drugi koniec Polski, czy też nawet do innego województwa ze zużytymi oponami. Mija się to przecież z celem. Na szczęście nie jest to konieczne.