Tradycyjne i nowoczesne sposoby przygotowania do egzaminu 8-klasisty, czyli repetytoria i edukacyjne kanały na Youtube, które warto znać

nauka do egazaminu

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Tak naprawdę to już ostatni dzwonek, aby rozpocząć przygotowania bądź też nadrabianie zaległości. Ale jak to zrobić? Poznajcie najlepsze tradycyjne i te nowoczesne sposoby, aby dobrze się przygotować do egzaminu i osiągnąć sukces w postaci dobrego wyniku.

Regularność kluczem do sukcesu

Nim przejdziemy do nowoczesnych metod przygotowania się do egzaminu musimy wspomnieć o tych tradycyjnych, które także mogą być skuteczne. Na pewno do nich zalicza się systematyczna i regularna praca. Choć wydaje się to truizmem, to jednak wiele młodych osób zapomina o tym, że regularne, czyt. codzienne, powtarzanie materiału może przynieść najlepsze efekty, czyli warto wyznaczyć sobie czas, podczas którego powtarzacie dane partie materiału. Najlepiej po lekcjach online zjeść posiłek, około godziny odpocząć, a potem przejść do odrabiania lekcji i powtarzania materiału na bieżąco, a na samym końcu powtórzyć czy przypomnieć sobie wcześniejszy materiał. Taki sposób bardzo dobrze się sprawdza. Pamiętajcie, że nie będziecie w stanie na ostatnią chwilę powtórzyć czy nauczyć się wszystkiego, a przed samym egzaminem dojdzie jeszcze stres, który wcale może nie działać motywująco, a wręcz przeciwnie. Żadne spanie z książką czy zażywanie tabletek na pamięć Wam nie pomoże, a wręcz wygeneruje jeszcze większy stres.

Z czego się uczyć, żeby się nauczyć?

Choć pandemia bardzo negatywnie wpłynęła na naukę, to jednak młodzież ma do dyspozycji wiele repetytoriów, dzięki którym mogą sprawdzić swoją wiedzę, poćwiczyć czy nauczyć się nowego materiału. Na pewno dobrym wyborem jest poradnik „Szkoła bez tajemnic”. Można także wybrać ciekawe i funkcjonalne repetytoria dla uczniów ósmych klas, które naprawdę dobrze przygotowują do egzaminu, ale mają też ciekawą formę, dzięki której młodzież ma możliwość zapoznania się z tym, jak będzie wyglądać sam egzamin. Pamiętajcie więc, że to dobry wybór dla każdego ucznia i tego z zaległościami i tego, który systematycznie się uczy i regularnie pracuje.

Wiedza z Internetu

W XXI wieku warto wykorzystywać możliwości jakie daje nam sieć i Internet. Zatem oznacza to, że można uczyć się korzystając z dobrodziejstw Internetu. Oczywiście nie wszystkie treści są tak samo dobre, a niektórych trzeba unikać. Ale jednak choćby na Youtube można znaleźć naprawdę dobre kanały, które prowadzone są przez pasjonatów nauki. Ich oglądanie pozwoli jeszcze lepiej przygotować się nastolatkom do egzaminu, a przy tym taka forma nauki jest dla nich atrakcyjna. Na pewno doskonałym wyborem jest kanał „Great 8”, który dedykowany jest właśnie dla dzieciaków przygotowujących się do egzaminu. Ale można także oglądać kanał „Wiedza z Wami”. Znajdują się tam naprawdę dobre porady dla uczniów. Do egzaminu 8 klasisty można więc przygotowywać się z Youtube. Na pewno nie polecamy wam „Szkoły z TVP”, bo niestety poziom tego, co przedstawiają panie nauczycielki jest żałosny i aż śmieszny, oczywiście można sobie zobaczyć, ale chyba tylko po to, aby odstresować się, bo z wiedzą, że „ołów występuje na stacjach benzynowych, bo mamy benzynę bezołowiową” raczej daleko nie zajdziecie, aż strach pomyśleć jaką wiedzą dysponują uczniowie tych pań. Oczywiście stres może robić swoje, ale przecież nikt uczniom nie daje taryfy ulgowej na egzaminie, a od nauczycieli jako osób dorosłych powinno się wymagać więcej.

Czas na odstresowanie się

Przed samym egzaminem warto odstresować się, a więc nie ma sensu już zakuwanie, bo i tak już nic się nie nauczycie. Na pewno trzeba się wyspać i nie zapomnieć o zjedzeniu lekkiego, lecz wartościowego śniadania. Dzień przed można wybrać się na spacer, bądź też spędzić czas na basenie. Warto też pamiętać, że jeżeli uczyliście się przez cały rok, nawet w czasie pandemii, to zapewne macie w sobie wiedzę, bo przecież regularna praca przynosi należyte efekty.

Nie bez znaczenie jest też dieta, dlatego warto jadać regularnie, ale też zdrowo, co oznacza rezygnacje z jedzenia śmieciowego bądź jego znaczące ograniczenie. Do tego warto się wysypiać, a więc spać 8 godzin w nocy. Nie można też zapominać o aktywnościach fizycznych.