Nowoczesna serwerownia. Jak powinna być aranżowana?

serwerownia

Planując aranżację serwerowni zdecydowanie trzeba pamiętać nie tylko o wykorzystaniu odpowiednich mebli, regałów, oświetlenia, ale również o montażu klimatyzacji. Wszystko to sprawi, że wnętrze będzie w stu procentach funkcjonalne. Drugą i osobną kwestią jest ograniczenie dostępu do serwerowni poprzez kontrolę z wykorzystaniem zamków.

Serwerownia to obecnie w większości, zwłaszcza dużych firm miejsce szczególne. To właśnie na serwerach przechowywane są wszelkiego rodzaju dane technologiczne, dane medyczne, finansowe, projekty, jak również informacje dla firm strategiczne. Od tego, w jaki sposób dokonamy zabezpieczenia takiego pomieszczenia zależy bezpieczeństwo danych, a niejednokrotnie los firmy.

Warto przy projektowaniu serwerowni uwzględnić środki bezpieczeństwa. To zdecydowanie w XXI wieku najważniejsza kwestia. A do dyspozycji mamy tu chociażby:

– nowoczesne oprogramowanie antywirusowe,
– drzwi antywłamaniowe,
– rolety zewnętrzne,
– alarm oraz monitoring,
– kontrolę dostępu,
– fizyczną ochronę przez pracownika.

Klimatyzacja

W pomieszczeniach, gdzie znajdują się serwery oraz bardzo duża ilość sprzętu komputerowego istnieje ryzyko gwałtownego podniesienia temperatury, a co za tym idzie stworzenie zagrożenia dla elektroniki. Rozwiązaniem jest oczywiście sprawne wentylacja i klimatyzacja. Musimy również zapewnić odpowiedni serwis klimatyzacji lennox.

Sprawnie działająca klimatyzacja umożliwi odpowiednie utrzymanie niskiej temperatury, sprawi, że sprzęt będzie mógł wydajnie pracować, nie będzie narażony na przegrzewanie się. Wykorzystywane do serwisu urządzenia spełniają wszystkie normy, nie musimy się więc obawiać o jakość świadczenia usług.

Jednocześnie klimatyzacja powinna sprawnie współgrać z innymi instalacjami.

Zobacz także: https://namaste.com.pl/robimy-lifting-biura-co-warto-zrobic-z-klimatyzacja/

Wyposażenie serwerowni

Zdecydowanie powinniśmy również zwrócić uwagę na wyposażenie serwerowni w odpowiednią instalację ppoż., monitoring wewnętrzny, oświetlenie. Nie bez znaczenie są specjalne regały, które wykorzystuje się do montażu osprzętu. Tym jednak powinna się zająć już profesjonalna firma, która posiada odpowiednią wiedzę oraz zaplecze technologiczne do wykonywania tego rodzaju, specjalistycznych aranżacji.

Zdecydowanie inwestycja w nowoczesne wyposażenie przełoży się na komfort pracy oraz zapewni po prostu sprawne funkcjonowanie każdej firmy.