Sztuczna inteligencja – jak wpływa na naszą prywatność?

Sztuczna inteligencja a prywatność

Rozwój sztucznej inteligencję wpływa nie tylko na znaczące usprawnienie procesów w pracy, ale również na to w jaki sposób obsługujemy programy. Jednak warto wiedzieć, że sztuczna inteligencja ma również negatywny wpływ na to, jak czujemy się w sieci, ponieważ coraz częściej, w wielu przypadkach narusza ona nasze prawa do prywatności. Jeżeli obawiasz się, że sztuczna inteligencja narusza Twoje prawa w sieci, to koniecznie zapoznaj się z artykułem poniżej, w którym znajduje się wyjaśnienie. Dowiedź się, czy możesz czuć się bezpiecznie w sieci.

Sztuczna inteligencja – rozpoznawanie twarzy

Coraz więcej na rynku aplikacji, smartfonów, a także urządzeń technologicznych, które pozwalają na uruchomienie funkcji rozpoznawania twarzy. Takie zabezpieczenia można znaleźć w najnowszych smartfonach, a także na Facebooku, czy wielu innych aplikacjach. Wydaje się, że jest to jedna z najlepszych form zabezpieczeń, jednak nie można do końca wierzyć jej skuteczności. Istnieją skuteczne sposoby na to, by złamać takiego rodzaju zabezpieczenia i to w kilka sekund. Tak więc w takim wymiarze sztuczna inteligencja nie zawsze jest skuteczna i nie jest w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwa, tak skutecznie, jak mogłoby się wydawać. To jeden z przykładów, kiedy nowoczesna technologia jest w stanie nas zawieźć na wielu płaszczyznach.

Sztuczna inteligencja – rozmowy z Botem

W wielu sklepach i firmach na głównych stronach internetowych pojawia się możliwość konsultowania się z pracownikiem. Jednak wiele z czatów, jakie zainstalowane są na stronach są kierowane przez Boty, które nie zawsze wiedzą co klient ma na myśli i nie są w stanie w pełni mu pomóc. To kolejny przykład na to, że sztuczna inteligencja nie jest w stanie zapewnić nam komfortu i zastąpić rozmowy z żywym człowiekiem. Znacznie więcej informacji klient jest w stanie uzyskać, jeżeli zdecyduje się na telefon do pracownika firmy i w tym czasie zada mu pytanie lub poprosi o pomoc.

Czy sztuczna inteligencja jest bezpieczna?

Wiele osób coraz bardziej martwi się tym, czy sztuczna inteligencja jest bezpieczna. Nie ma w tym nic dziwnego, na ekranach często pojawiają się filmy, kiedy technologia przejmuje kontrolę nad światem i jest znacznie bardziej rozwinięta niż człowiek. Jednak obecnie nie ma się czego obawiać. Sztuczna inteligencja jest znacznie mniej rozwinięta niż nasze społeczeństwo i chociaż jest w stanie pomóc nam w pracy, czy daje wiele możliwości, to nadal nie jest dla nas zagrożeniem.