Stelaże metalowe do stołów – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

stol

Remontując biuro i dobierając kolejne elementy, które w nim wystąpią, należy przede wszystkim zrobić listę priorytetów. Co ile kosztuje, na co stać firmę teraz, a na co nie. Co firma straci jeśli już teraz nie kupi określonych mebli i innych przedmiotów. W tym wszystkim w pewnym momencie trafi się na kwestię stołów.

Do czego będzie używany stół?

Pierwszym punktem w tej kwestii, będzie jego rola w biurze. Czy będzie on służył jako miejsce na dokumenty? A może jako blat na którym będą kładzione różnego typu plany? Może też być zwykłym stołem na kawę i ekspres do niej. Każdy z nich będzie miał inne parametry i wygląd.

Metalowe stoły są najczęściej potrzebne w miejscach gdzie mogą być często poddane drobnym uszkodzeniom. Ten typ stołu zniesie to najlepiej. Kolejną kwestią jest, czy ważniejsza jest jego stabilność, czy wygląd. Sprawa nie jest oczywista, bo nawet stabilny stół, musi wpisywać się w styl pomieszczenia w którym będzie umieszczony.

Stelaże metalowe do stołów mają różne sposoby oparcia. Stół z dwiema szerokimi nogami, jest bardziej stabilny od stołu z podporą w kształcie krzyżaka lub trójnoga. Jeśli jednak nie będzie pasował do wnętrza, to właśnie ten z jedną nogą, czy trzema, może okazać się lepszym wyborem.

Czy stelaże muszą się ze sobą komponować?

Teoretycznie – nie. Można dobierać wszystko ze względu na użyteczność i zagospodarowanie miejsca. Istnieją przecież biura całkowicie odcięte od klientów i wtedy ma tylko znaczenie to, żeby w miejsce przy nietypowych ścianach umieścić trójkątny stół.

Jeśli jednak firma często zaprasza klientów do swojej siedziby, to wtedy jest to nieodzowne. Brak konsekwencji w ustawieniu mebli, byłby sygnałem nieporządku.

Biurka komputerowe też przecież zazwyczaj wszystkie są z jednej serii, a nie każde oddzielnie rujnując aranżację.

Jeśli istnieje taka możliwość, to warto pomyśleć też o stole z regulowaną wysokością. Jest on znacznie bardziej uniwersalny i może być w przyszłości użyty do nietypowego celu.