Spływ kajakowy jednodniowy Wdą – idealny sposób na relaks na świeżym powietrzu!

splyw kajakowy

Krótkie spływy kajakowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Na tego typu aktywność chętnie decydują się osoby bez kajakarskiego doświadczenia, które marzą o wypoczynku w bliskim otoczeniu pięknej pomorskiej przyrody. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na spływ kajakowy jednodniowy Wdą oraz jak się do niego przygotować.

Dlaczego warto wybrać się na krótki spływ Wdą?

Spływ kajakowy jednodniowy Wdą z Lipusza do Wdzydz Kiszewskich to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu poza miastem. Trasa liczy 22 km., a jej przepłynięcie zajmuje uczestnikom zaledwie 6-7 godzin. Szlak jest bardzo łatwy i nie wymaga pokonywania trudnych przeszkód, dzięki czemu na tę formę rozrywki może zdecydować się praktycznie każdy, także rodziny z dziećmi.

Wbrew pozorom spływ kajakowy to nie tylko kilka godzin spędzonych na wiosłowaniu, ale także możliwość podziwiania uroków okolicznej przyrody. Jesteś ciekaw, co można zobaczyć podczas spływu Wdą? Po drodze uczestnicy wyprawy będą mogli zobaczyć m.in. najpiękniejsze zakątki Borów Tucholskich, zabytkowe mosty, chaty, skanseny, Wdzydzki Park Krajobrazowy, a także jezioro Wdzydzkie zwane inaczej “Kaszubskim Morzem” stanowiącym połączenie pięciu jezior – Wdzydze, Radolne, Gołuń, Jelenie i Słupinko.

Jedną z największych zalet jednodniowych spływów kajakowych jest możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzy z dala od zanieczyszczeń powietrza i zgiełku dużego miasta. Co więcej, kilkugodzinna wyprawa wiąże się z poniesieniem naprawdę niewielkich kosztów. W porównaniu do kilkudniowych spływów kajakowych uczestnicy jednodniowego spływu nie muszą martwić się o nocleg czy konieczność zakupu profesjonalnego i drogiego sprzętu.

Jak się przygotować do spływu kajakowego?

Krótkie, kilkugodzinne spływy kajakowe nie wymagają od uczestników specjalnego przygotowania. Wybierasz się na spływ kajakowy jednodniowy Wdą? Pamiętaj, o wygodnym ubraniu i sportowym obuwiu, a także zabraniu ze sobą kompletu odzieży na zmianę. Przedmioty takie jak telefon, aparat fotograficzny, dokumenty czy pieniądze najlepiej jest umieścić w wodoodpornym etui, które zabezpieczy je przed kontaktem z wodą. Jeśli na spływ zabierasz dzieci, zadbaj o ich odpowiedni ubiór oraz ochronę przeciwsłoneczną. No i oczywiście nie zapominajcie o prowiancie – woda, soki, owoce, kanapki lub inny posiłek, którego nie będzie trzeba odgrzewać, będą dobrym wyborem.