Układając menu dla kota, warto pamiętać, że w posiłkach powinno się znaleźć odpowiednio dużo białka, węglowodany złożone, pełna gama witamin i minerałów. Od tego, jak często zwierzak zagląda do miski, zależy, jakie porcje jedzenia podamy. Dlaczego węglowodany złożone są bardziej wartościowe niż cukry proste? Co zrobić gdy kot nie chce pić wody z miski? Czy mokra karma może być źródłem płynów dla kota? Sprawdzamy jakie karmy lubią koty.
Jakie węglowodany złożone podawać kotu?
Kocie karmy często zawierają ryż. Jest to dobry dodatek do mięsa, ponieważ daje na dłużej uczucie sytości. Zwierzak czuje się najedzony, a energia z jedzenia powoli uwalnia się w organizmie. Węglowodany złożone nie powodują nagłych wahań poziomu sytości i głodu. Warto wybierać karmy z ziarnem, które jest jak najmniej przetworzone. Dzięki temu poziom energii będzie się utrzymywał na odpowiednim poziomie. Dziczyzna, indyk, czy królik znakomicie komponują się z ryżem, dlatego kocie karmy dobrze smakują.
Dlaczego warto wybrać mokre karmy dla kotów?
Niektóre koty decydują się na picie bieżącej wody z kranu. Wskakują do umywalki i domagają się puszczenia wody. Niekiedy zadowalają się nawet kapiącym kranem. W przeciwieństwie do psów nie piją dużo. Niekiedy zupełnie nie są zainteresowane wodą w misce. Niektórzy właściciele czworonogów, zaniepokojeni tym, czy kot się nie odwodni, decydują się na zakup fontanny lub poidełka ze strumieniem wody. Czy kot zaakceptuje nowe gadżety? Okaże się dopiero po fakcie. Tymczasem rozwiązaniem mogą być mokre karmy dla kotów. Zawierają nawet do 70 proc. wody i są doskonałym źródłem płynów. Mokra karma Wataha, z serii Superfoods jest bogata w wartościowe mięso i zawiera witaminy. Dzięki niej kot jest dobrze odżywiony i nawodniony.
Karmy dla kociąt w formie pasztetu
Jak brzmi dobry przepis na pasztet? Trzeba wziąć sporo mięsa z kurczaka, najlepiej ponad 50 proc. i dodać serca oraz żołądki drobiowe dla wzbogacenia struktury masy mięsnej. Nie ma pasztetu bez wątroby. Koniecznie więc dodajemy wątróbkę drobiową, a dla smaku aromatyczne szyjki z drobiu. Dodatek 15 proc. kaczki sprawi, że pasztet będzie soczysty i z lekkim aromatem dzikiego ptactwa. Na szczęście nie musimy przyrządzać go sami. Wystarczy otworzyć puszkę karmy dla kociąt w formie pasztetu. Zawiera 83,9 proc. drobiu, substancje mineralne i olej kartamusowy (olej z krokosza). Wybierając karmy dla kociąt, warto postawić na najlepsze składniki.
Leave a Reply