Najem okazjonalny – co warto o nim wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduję się na wynajem nieruchomości, czerpiąc z tego ściśle określone korzyści. Istnieją różne formy wynajmu. Bardzo popularny jest najem okazjonalny. Przede wszystkim umowa najmu okazjonalnego ma rozwiązywać wszystkie kwestie związane z najemcami, którzy mimo posiadanych środków, nie płacą czynszu, nie chcą się również wyprowadzić. Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy w ten sposób chcemy wynająć lokal?

Czym jest najem okazjonalny i dlaczego warto go stosować?Dużo osób wynajmuje mieszkania, chętnie inwestuje w nowe nieruchomości, rozumiejąc dokładnie, że nie będą one tracić na wartości. Wynajmując mieszkanie, musimy dokładnie przygotować umowę, w której będą określone wszystkie warunki, które trzeba spełnić, aby obie strony były zadowolone.

Niestety coraz częściej zdarza się sytuacja, w której mamy do czynienia z najemcami kłopotliwymi, którzy nie dość, że dewastują mieszkanie, dodatkowo też nie płacą czynszu i nie chcą się wyprowadzić. Rozwiązaniem jest najem okazjonalny w Krakowie na Prądniku Czerwonym.

Najem okazjonalny to specjalna forma wynajmu lokali, której głównym założeniem jest to, że najemca dobrowolnie podpisuje umowę, w której zobowiązuje się do swojej eksmisji, gdy:

  • nie wywiązuje się ze swoich obowiązków,
  • nie opuścił mieszkania, gdy skończyła się umowa.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla obu stron i istotnie zabezpiecza interesy właściciela, jak również wynajmującego, gdyż właściciel będzie mógł zerwać umowę tylko w ściśle określonych warunkach.

Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk

Gdy chcemy sporządzić umowę najmu okazjonalnego, jak również dokonać innego rodzaju aktów notarialnych, bardzo dobrym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczoną kancelarią. Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk kompleksowo obsługuje osoby prywatne, jak również firmy.

Pracownicy kancelarii posiadają wymagane prawem kwalifikacje, aby dokonywać czynności notarialnych. Bardzo dokładnie znają przepisy polskiego prawa, dbają o interesy klientów. Ich celem jest jak najszerzej rozumiane doradztwo, które będzie wpływać pozytywnie na podejmowanie odpowiednich decyzji przez klientów.