Na czym polega obróbka metali CNC?

Frezowanie CNC to obróbka, która przede wszystkim zyskuje na popularności w branży przemysłowej. Jest to spowodowane między innymi wieloma zaletami, które posiada. Jakimi? Eksperci odpowiadają.

Frezowanie CNC – czym się wyróżnia?

Frezowanie CNC w Krakowie to obróbka metali, która skupia się wokół lasera. To właśnie za jego pomocą można między innymi wyciąć odpowiedni kształt nawet z arkusza twardego tytanu. Laser to światło w połączeniu z czystym gazem technicznym.

Elektrodrążenie blach to podobny proces, który również jest w stanie wyciąć odpowiedni kształt w metalu. Można za jego pomocą również wykonać specjalistyczne otwory, aby następnie zamontować inne elementy.

Frezowanie CNC, czyli laserowe cięcie metalu, to popularny proces, który wykorzystywany jest w różnych fabrykach. Będą to zarówno zakłady produkujące obuwie, meble, elementy dekoracyjne oraz wyposażenie samochodów.

Warto wiedzieć, że sama wiązka lasera ulega spalaniu. Dzięki temu nie jest konieczne użycie dodatkowej energii do pracy.

Frezowanie CNC – jakimi zaletami się wyróżnia?

Frezowanie CNC w Bydgoszczy wyróżnia się przede wszystkim dużą precyzją. Jest to cenione głównie w fabrykach, które produkują elementy do montażu. Będzie to głównie przemysł motoryzacyjny. Wówczas liczy się niebywała dokładność, aby każdy element pasował tam, gdzie został zaprojektowany.

Inną zaletą frezowania CNC jest szybkość cięcia metalu. Metal jako materiał jest bardzo trudny do obróbki. Niegdyś stosowano różnorodne urządzenia, które na bazie ciepła mogły to stopić.

Dziś można to zrobić szybko i skutecznie laserem. Dzięki temu nawet hurtowe zamówienia są realizowane błyskawicznie.

Frezowanie CNC w Białymstoku to również możliwość jednoczesnego polerowania krawędzi blachy. W ten sposób nie trzeba wykonywać tego osobno. Wpływa to na wydajność pracy.

Obróbka metali za pomocą frezowania CNC to przede wszystkim szybkość, dokładność oraz wydajność. Warto inwestować w takie urządzenie do swojej firmy.