• Aktualności
More

  Laserowy czujnik ruchu – jak działa i gdzie warto go zamontować?

  Czujniki ruchu są bardzo popularne i obecnie używane są one w wielu aplikacjach w przemyśle oraz w domach i mieszkaniach. Do tej kategorii zaliczane są także czujniki laserowe. Jak działają tego typu czujniki ruchu i jakie mają one zastosowanie?

  Czym jest laserowy czujnik ruchu?

  Czujniki ruchu są rodzajami czujników, które rozpoznają ruch. Po jego wykryciu mogą one następnie wykonać określoną czynność, na przykład uruchomić oświetlenie.

  Do czujników ruchu zaliczane są również modele wykorzystujące wiązkę laserową, czyli laserowe czujniki ruchu. Działanie tego typu czujników ruchu polega na emisji wiązki laserowej, a w przypadku jej przecięcia czujnik może wykonać czynność.

  Atutem czujników laserowych jest możliwość określenia zakresu detekcji w określonym wymiarze, na przykład na przestrzeni wynoszącej od 10 centymetrów do nawet 2 metrów. To powoduje, że czujniki tego typu bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku otwartych przestrzeni, ponieważ nie są one wtedy niepotrzebne wzbudzane.

  Gdzie stosowane są laserowe czujniki ruchu?

  Obecnie laserowe czujniki ruchu mają bardzo rozległe zastosowanie. Gdzie używane są one najczęściej?

  Przede wszystkim w gospodarstwach domowych laserowe czujniki ruchu wykorzystuje się na schodach i na korytarzach w celu sterowania oświetleniem. Laserowy czujnik umożliwia wtedy włączanie światła, gdy w jego zasięgu znajdzie się osoba. Następnie światło może wyłączyć się automatycznie.

  Ponadto laserowe czujniki ruchu mogą być też używane w innych celach, na przykład jako element instalacji alarmowej. W przypadku przecięcia wiązki lasera po uzbrojeniu alarmu możliwe jest jego wszczęcie, co podwyższa poziom bezpieczeństwa. Takie czujniki używane są wtedy głównie w przejściach, na przykład przy drzwiach, bramach, można też montować je w oknach.

  Laserowe czujniki ruchu – zalety zastosowania

  Ze względu na swoje działanie laserowe czujniki ruchu są bardzo popularne i chętnie wybierane do wielu aplikacji. Do ich najważniejszych zalet zaliczane są:

  • wysoka precyzja działania
  • możliwość sterowania obszarem detekcji
  • niska podatność na uszkodzenia
  • współpraca z różnymi rodzajami urządzeń zewnętrznych
  • niewielkie wymiary
  • różne kolory obudów, które można dopasować do otoczenia

  Gdzie można kupić czujniki ruchu laserowe?

  Szeroki wybór elementów jak laserowe czujniki ruchu czeka na klientów przede wszystkim w sklepach specjalizujących się w elektronice. Można zakupić tam wiele typów czujników ruchu. Również laserowe czujniki ruchu można zamawiać w sklepach internetowych.

  Zobacz także

  Reklamówki z logo – charakterystyka i zastosowanie

  Reklamówki z logo to jeden z najbardziej popularnych elementów promocji firmy. Służą nie tylko jako praktyczne opakowania, ale również jako efektywne narzędzie reklamy. Dzięki...

  Logistyka dla sklepów internetowych – o czym warto pamiętać?

  W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy przez internet, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego zorganizowania logistyki dla sklepów internetowych. Efektywna...

  Obróbka CNC – w jakich projektach ma zastosowanie?

  Obróbka CNC (Computer Numerical Control) to proces produkcyjny, który jest wykorzystywany w różnych projektach w wielu branżach. Kiedy najczęściej stosowana jest obróbka komputerowa tego...

  Montaż elewacji wentylowanych — dlaczego warto zlecić fachowcom?

  Montaż elewacji wentylowanych — to termin, który coraz częściej pojawia się w kontekście modernizacji i budowy nowych obiektów. To innowacyjne podejście do wykańczania fasad,...

  Do czego stosuje się opakowania kartonowe fasonowe?

  Opakowania kartonowe fasonowe – te niepozorne, ale wszechstronne rozwiązania pełnią kluczową rolę w dzisiejszym przemyśle i codziennym życiu. Ich uniwersalność i zastosowanie sprawiają, że...

  Polecane artykuły