Laktator – praktyczny sprzymierzeniec

Laktator - praktyczny sprzymierzeniec

Przyjście na świat pierwszego dziecka wiąże się z wieloma radościami, przychodzi czas na to, żeby być odpowiedzialnym nie tylko za siebie ale również za nowego członka rodziny. Kiedy pojawia się dziecko, rodzice są pełni obaw, szczególnie matki martwią się o to czy będą w stanie wykarmić swoje maleństwo.

Na początku karmienie dziecka może wydawać się problemem, na przykład właściwego przystawiania dziecka do piersi, niewłaściwej anatomii piersi matki, jednak maluszek szybko się uczy i potrafi po kilku dniach dobrze się przystawić do swojej mamy. Pojawienie się dziecka na świecie sprawia, że proces produkcji mleka dopiero się rozwija i jest w fazie inicjacji, dlatego zmartwieniem dla matki może być zbyta mała ilość mleka. Jednak dostępne są współczesne innowacyjne urządzenia, mające na celu zwiększenie produkcji mleka. Laktatory ręczne oraz elektryczne są wspaniałymi pomocnikami współczesnych mam, które cenią swój czas i spokój, dzięki któremu wiedzą, że ich malec właściwie i do syta się najada.

Obecnie dostępne są różnego rodzaju laktatory, szczególnie popularne są te elektryczne z akumulatorem, na baterie i zasilanie przez gniazdko elektryczne. Dzięki temu, że urządzenia te są przenośnie, można je zabierać ze sobą i w dyskretny sposób, gdziekolwiek mama jest, odciągnąć pokarm dla dziecka. Bardzo popularnymi laktatorami elektrycznymi są laktatory Medela, które dzięki przeprowadzeniu odpowiednich badań wykształciły wręcz laktatory idealne dla mam. System działania tych laktatorów oparty się na odzwierciedleniu naturalnego mechanizmu ssania przy pomocy aparatu zasysającego, do zbiorniczka którego spływa mleko matki. Rytm zasycający i szybkość tego rytmu dostosowany jest do danego modelu laktatora. Laktatory Medeli są wyposażone w regulację mocy ssania, dzięki której mama może sama dopasować go do siebie.

Medela Symphony na dwie piersi jest to laktator przydatny dla mam, już od samych narodzin dziecka. Laktator ten wspomaga rozwinięcie produkcji pokarmu, dzięki czemu po kilku dniach, pokarmu jest coraz więcej dla maluszka. Ten profesjonalny laktator elektryczny jest wydajny, idealny dla długotrwałego odciągania pokarmu. Jest to laktator bardzo cichy i łatwy w użyciu, pomaga wrażliwym piersiom, skutecznie utrzymuje laktację. Laktator Medela Symphony można również wynająć na oficjalniej stronie Medela.

Przeprowadzone badania wskazują, że aż 80% kobiet stosuje laktatory po urodzeniu dziecka, dla wsparcia procesu karmienia piersią. Choć na początku może się wydawać, że zakup laktatora nie jest potrzebny, okazuje się, że staje się niezastąpionym przedmiotem codziennego użytku.