Kłopoty z ogrzewaniem hali. Sprawdź, jak możesz sobie poradzić

Ogrzewanie

Jednym z najważniejszych problemów, który musi rozwiązać osoba decydująca o funkcjonowaniu hali jest wybór sposobu ogrzewania. Jak wiadomo sezon grzewczy w Polsce może trwać bardzo długo, dlatego dobór odpowiedniego rozwiązania często jest na wagę złota.

Budowa hali to jedno, a utrzymanie hali w odpowiednim stanie to zdecydowanie inna kwestia. Jedną z najtrudniejszych i właśnie najbardziej kosztownych spraw jest wybór sposoby ogrzewania. W naszym klimacie nawet najlepiej izolowane hale muszą być ogrzewane, bez względu na to, jaki prowadzimy profil działalności.

Wymaga tego nie tylko nasz klimat, ale również długość sezonu grzewczego. Trudno wyobrazić sobie pracę tam, gdzie jest bardzo niska temperatura i łatwa możliwość przeziębienia się, jak również trudno wyobrazić sobie przechowywanie materiałów, elektroniki czy innego sprzętu w również niekorzystnych warunkach. Ogrzewanie jest więc koniecznością, ważne aby było odpowiednio dopasowane. Więcej na stronie http://teoterm.com.pl/

Dlaczego ogrzewanie jest kosztowne?

Ogrzewanie hal jest kosztowne głównie z dwóch powodów: wielkości powierzchni hali oraz jej wysokości. Wpływ na koszty ogrzewania ma również słaby sposób izolacji obiektu. Te czynniki wpływają (przy wyborze złego sposobu ogrzewania) to potęgowanie kosztów. Osobną ceną jest tu koszt samego paliwa.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/dlaczego-warto-inwestowac-w-promienniki-ciepla/

Ogrzewanie promiennikami ciepła

Jednym z najbardziej popularnych i przede wszystkim skutecznych sposobów na to, aby ogrzewać hale, również te o bardzo nietypowej budowie lub formie jest wykorzystanie promienniki ciepła. Czym one są? To nowoczesne urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną w energię cieplną, bez niepotrzebnych strat, mnożenia kosztów, awaryjności.

Promienniki ciepła nie wymagają montażu specjalnej instalacji. Wystarczy je podłączyć do instalacji elektrycznej, umieścić na odpowiedniej wysokości, która uniemożliwi do nich dostęp oraz zapobiegnie np. uderzeniom i cieszyć się ciepłem.

Plusem takiej instalacji jest oczywiście to, że nie tylko jest skuteczna, ale przede wszystkim ekologiczna – nie wymaga kotłowni, magazynowania opału, dostarczania opału, usuwania zabrudzeń. Promienniki ciepła nie generują również smogu, a to bardzo ważne. Zdecydowanie również należy zwrócić uwagę na bezawaryjność całej instalacji.