UBOT P440 jest urządzeniem krakowskiego producenta urządzeń addytywnych z linii Professional, wyróżniającej się doskonałą jakością wykonywanych detali. Jest to urządzenie pozwalające użytkownikom na kontakt z “profesjonalnym drukiem 3D na wyciągnięcie ręki“. Duży obszar roboczy umożliwia wytwarzanie elementów wielkogabarytowych z różnych materiałów. Zastosowana w nim technologia FDM pozwala na osiągniecie wysokiej jakości druku z wielu tworzyw termoplastycznych, także wysokotemperaturowych.
Odbiorcy drukarki 3D Ubot P 440
Od samego momentu projektowania drukarka 3D Ubot P 440 była tak pomyślana, aby był to produkt kompatybilny z Przemysłem 4.0. Docelowym użytkownikiem drukarki p440 jest klient przemysłowy, który potrzebuje niezawodnej maszyny z wieloma funkcjami, które zwiększą wydajność drukarki i zaoszczędzą czas. Duża komora o obszarze roboczym o wymiarach 440 x 330 x 300 mm pozwala na drukowanie elementów wielkogabarytowych. Dlatego też Ubot P 440 dedykowany jest zwłaszcza do odbiorcy oczekującego takich możliwości. Bardzo bogata różnorodność filamentów powoduje, że urządzenie świetnie sprawdzi się w wielu gałęziach przemysłu.
Wykorzystanie potencjału tkwiącego w gabarytach
Szeroki wachlarz filamentów oraz duży obszar komory roboczej, w który wyposażone są przemysłowe drukarki od Ubot Technologies decydują, że mogą one być z powodzeniem stosowane np. w branży motoryzacyjnej, gdzie prototypy takich elementów jak bagażniki i uchwyty samochodowe, wózki dziecięce i foteliki, walizki lub plecaki przechodzą wiele rygorystycznych testów wytrzymałościowych. Przemysłowe drukarki od UBOT Technologies to niezawodność oraz szerokie spektrum możliwości.
Zastosowanie możliwości Ubot P440 w lotnictwie i kolejnictwie
Ubot P440 daje możliwości zastosowania w procesie druku zaawansowanych materiałów spełniających rygorystyczne wymagania przemysłu lotniczego i kolejowego. Lekkie części z tworzyw mogą z powodzeniem zastępować elementy metalowe, nie ustępując pod względem wytrzymałości. Produkcja części za jej pomocą jest bardziej opłacalna ekonomicznie, zwłaszcza w przypadku bardzo skomplikowanych kształtów i niewielkich ilości produkowanych elementów. Warto jednak podkreślić, że w związku z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa w lotnictwie czy kolejnictwie, nie każdy element może być drukowany. Z powodzeniem jednak produkowane mogą być te części, które nie są częściami krytycznymi, czyli takie jak kanały, wsporniki itp.
Możliwe wykorzystanie w odlewnictwie
Przemysł odlewniczy, który coraz częściej wykorzystuje druk 3D do prototypowania form przed rozpoczęciem seryjnej produkcji z powodzeniem może stosować drukarki Ubot P440. Przy pomocy uzyskanych w ten sposób prototypów można zweryfikować, czy projekt spełnia wymagania i został wykonany poprawnie. Drukarki 3D Ubot P440 mogą być przydatne również do szybkiego wytwarzania skomplikowanych geometrycznie wkładek i wzorców używanych w procesie odlewania w formach piaskowych.
Tworzeniu makiet i wizualizacji
Drukarka 3D Ubot P440 dzięki swej wszechstronności pozwala tworzyć szybkie wersje poglądowe i skomplikowane makiety wykorzystując kolorowe lub transparentne materiały dla realistycznych modeli 3D. Możliwości jakie daje drukarka pozwala na szybką produkcję nawet najbardziej skomplikowanych obiektów, ażurowych konstrukcji czy precyzyjnych detali. Może być z powodzeniem polecana do tworzenia makiet architektonicznych: makiet marketingowych dla inwestycji deweloperskich, urbanistycznych, modeli koncepcyjnych i konkursowych, a także do wizualizacji przemysłowych urządzeń lub linii produkcyjnych. Potencjał tkwiący w Ubot P440 można również wykorzystać w tworzeniu modeli edukacyjnych. Modele takie już na początku kształcenia rozwijają w dzieciach i młodzieży technologiczne myślenie i umiejętności, które pomogą im w przyszłości zostać inżynierami.
Leave a Reply