Jakie zastosowanie mają systemy odciągowe Pionier?

systemy odciagowe

Systemy odciągowe to nieodłączny element w wielu dziedzinach przemysłu. Ich głównym zadaniem jest usuwanie szkodliwych pyłów i gazów, które powstają w czasie różnego rodzaju prac. Systemy te znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży przemysłowej, ale także w warsztatach, laboratoriach, a nawet w garażach samochodowych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Odpowiedź w poniższym artykule.

Jak działają systemy odciągowe Pionier?

Systemy odciągowe składają się z urządzenia do odciągania, filtrów oraz rur i kanałów przewodzących. W zależności od zastosowania, wykorzystywane są różne rodzaje filtrów. Najczęściej stosowane to modele workowe, kasetowe, cyklonowe oraz filtr węglowy. Dzięki zastosowaniu tych filtrów, systemy odciągowe są w stanie skutecznie usuwać zanieczyszczenia powietrza.

W branży przemysłowej systemy odciągowe Pionier znajdują zastosowanie przede wszystkim przy obróbce metali i tworzyw sztucznych. Dzięki nim można usunąć z powietrza szkodliwe pyły, które powstają podczas procesów obróbki, takich jak cięcie, szlifowanie czy wiercenie. W laboratoriach natomiast, systemy te służą przede wszystkim do usuwania szkodliwych gazów, które powstają podczas przeprowadzania różnego rodzaju badań.

Filtrowentylacja spawalnicza – o czym mowa w praktyce?

Na rynku istnieje wielu producentów systemów odciągowych firmy Pionier. Oferują one m.in. filtry wentylacji spawalniczej, które wykorzystywane są w czasie prac spawalniczych. Dzięki nim można skutecznie usuwać zanieczyszczenia powstające w czasie spawania, takie jak pyły czy opary metali. Filtrowentylacja spawalnicza Rebelion Dybowski Sebastian wyposażona jest w wentylatory, które zapewniają skuteczne odciąganie powietrza. Warto podkreślić, że systemy odciągowe są również niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa w czasie prac, a ich zastosowanie pozwala na poprawę jakości powietrza w miejscach pracy oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób zawodowych u wszystkich pracowników.