• Aktualności
More

  Jak zapewnić możliwość pracy zdalnej w biurze? 3 podstawowe zasady

  Praca zdalna jest coraz bardziej popularna, a w niektórych przypadkach po prostu konieczna, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obecność pracowników bezpośrednio na miejscu, w biurze. Aby skutecznie umożliwić pracę zdalną warto inwestować w odpowiednie wyposażenie.

  Wiele firm próbując przetrwać na rynku, a tym samym uniknąć problemów kadrowych zdecydowanie stawia na pracę zdalną i jak najmniejszą ilość pracowników, którzy są obecni w biurze. Jeżeli pracę można świadczyć w sposób zdalny, a tym samym oszczędzić na powierzchni biurowej to oczywiście takie rozwiązanie jest z dużą chęcią stosowane.

  Niemniej jednak do pracy zdalnej po prostu muszą zaistnieć warunki, a pracodawca musi wyposażyć wszystkich pracowników w niezbędne narzędzia pracy, do których zdecydowanie należy komputer oraz niezbędne oprogramowanie.

  Nowoczesne komputery i oprogramowanie

  W większości biur i firm oczywiście podstawą do świadczenia jakiejkolwiek pracy zdalnej są komputery (najlepiej laptopy) oraz oczywiście dedykowane oprogramowanie. W zależności od rodzaju działalności firmy trzeba oprogramowanie firmowe w odpowiedni sposób przygotować do pracy zdalnej oraz umożliwić chociażby dostęp przez VPN.

  Pracownicy, którzy zostali delegowani do pracy zdalnej nie powinni do wykonywania obowiązków służbowych wykorzystywać prywatnego sprzętu. Jest to chociażby związane z ochroną tajemnic firmy, baz danych, danych wrażliwych, jak oferty, cenniki itd.

  Zobacz także: https://webkurier.pl/czy-dobry-system-av-wplywa-na-prace-w-firmie/

  Nowoczesne wyposażenie w systemy AV

  Trudno współcześnie wyobrazić sobie nowoczesne biuro oraz zarządzanie firmą bez zastosowania takich systemów, jak systemy AV. Warto je instalować, gdyż są potrzebne nie tylko w czasach kryzysowych, jak obecnie, ale również wtedy, gdy wszystko idzie w porządku.

  Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie osoby mogą pracować zdalnie, gdyż po prostu w firmie ktoś musi być i wszystkim zarządzać. Profesjonalne systemy audiowizualne  zdecydowanie w tym pomagają. Dlaczego? W skład systemów wchodzą urządzenia, które w sposób komfortowy i bezpieczny umożliwiają zdalny kontakt z pracownikami, klientami, kontrahentami. Można więc prowadzić videokonferencje, szkolenia, przedstawiać usługi.

  Dobra organizacja pracy

  Trzecim aspektem jest oczywiście skuteczna organizacja. Warunki pracy zdalnej muszą być jasno określone, aby każdy pracownik dokładnie wiedział, jak pracować, co wykonywać, w jakim czasie oraz w jakich godzinach.

  Zobacz także

  Jak wybrać dobrego producenta konstrukcji reklamowych? 

  Wybór odpowiedniego producenta konstrukcji reklamowych jest kluczowy dla sukcesu każdej kampanii reklamowej. Reklamy zewnętrzne, takie jak billboardy, banery czy neonowe znaki, odgrywają istotną rolę...

  Stelaże metalowe do stołów – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

  Remontując biuro i dobierając kolejne elementy, które w nim wystąpią, należy przede wszystkim zrobić listę priorytetów. Co ile kosztuje, na co stać firmę teraz,...

  Jak szybko wykonywać różne elementy z blachy?

  Wykonywanie elementów ze stali różnego rodzaju jest potrzebne z punktu widzenia różnych gałęzi przemysłu, szczególnie budownictwa. Budując domy, hale, obiekty logistyczne czy biura wykorzystujemy...

  Jakie korzyści dla mieszkańców osiedla niesie ze sobą regularne sprzątanie?

  Regularne sprzątanie osiedla to nie tylko estetyczny wygląd, ale także zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Czyste chodniki, zadbane zieleń czy utrzymane w czystości miejsca parkingowe...

  Auta z Kanady – o czym warto pamiętać biorąc udział w aukcji?

  Aukcje samochodowe są popularnym sposobem na zakup używanego pojazdu. Coraz więcej osób zainteresowanych jest importem aut spoza swojego kraju, a Kanada jest jednym z...

  Polecane artykuły