Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka nie jest błahą sprawą. To właśnie od niego zależy bezpieczeństwo i komfort naszej pociechy w trakcie jazdy. Co powinien posiadać dobry fotelik? Jakimi cechami musi się odznaczać? Oto kilka podpowiedzi.

W co powinien być wyposażony fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Wybierając fotelik samochodowy dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest zagłówek. Za najlepsze modele uważa się te w kształcie litery V, ponieważ zapewniają one ochronę dla głowy dziecka podczas ewentualnego zdarzenia drogowego. Jest to rozwiązanie nakierowane na bezpieczeństwo, jednak nie można zapominać o wygodzie malucha. Zagłówek musi być wykonany z miękkich materiałów, które zapewnią pełen komfort podczas jazdy.

Kolejnym elementem jest uprząż bezpieczeństwa. W zależności od wieku dziecku liczba posiadanych punktów zapięcia będzie inna. W przypadku niemowlaka najlepszym wyborem będą pięciopunktowe pasy. Warto również zwrócić uwagę czy dany fotelik jest wyposażony w obrotową bazę. Jest to wygodne rozwiązanie dla rodzica, który może z łatwością zapiąć pasy, ale i zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

Jaki powinien być fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Głównym zadaniem fotelika jest zapewniać bezpieczeństwo, więc to właśnie ono być priorytetem podczas wyboru. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy dany produkt posiada homologację. Jeżeli mamy pewność, że fotelik spełnia normy bezpieczeństwa, spokojnie możemy przejść do innych kryteriów. W tym momencie warto zadbać o komfort malucha. Siedzisko musi być wygodne – zwłaszcza jeżeli jest wykorzystywane na długich trasach.

Dbając o komfort dziecka, warto również zadbać o swój własny. Cechą dobrego fotelika samochodowego bez wątpienia powinna być funkcjonalność. Dobrze, aby wybrany model był prosty w obsłudze, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz nerwów podczas użytkowania. Jeżeli chcesz zakupić fotelik samochodowy lub wózek dziecięcy na nierówny teren, koniecznie sprawdź ofertę Peg-Perego Polska. Znajdziesz tam najwyżej jakości akcesoria dziecięce.