Jak walczyć z opuchniętymi oczami?

Opuchlizna oczu

Opuchnięte oczy to dolegliwość, która bardzo często dotyka osoby mające trudności ze snem, pracujące przez dłuższy czas przy komputerze a także osoby mające skłonności do alergii. Są one oznaką zmęczenia, jednak dla wielu osób stają się również mankamentem, który zmniejsza poczucie pewności siebie. Cienie wokół oczu sprawiają że wyglądamy nieświeżo, na chorych i zmęczonych. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wiele osób zastanawia się jak zwalczyć cienie wokół oczu. Poznaj najlepsze sposoby na walkę z tym problemem.

Jak powstają worki pod oczami?

Worki pod oczami pojawiają się najczęściej u osób, które są przemęczone, przepracowane i cierpią na niedobór snu. Opuchlizna i ciemne obwódki wokół oczu mogą pojawić się również u osób które dużo płaczą. Objaw ten może ujawnić się w wyniku przebytej choroby bakteryjnej lub reakcji alergicznej. Problemy z opuchniętymi oczami mogą zdarzyć się więc każdemu z nas. Warto poznać sprawdzone sposoby na opuchnięte oczy i zastosować je na sobie.

Najlepsze sposób na opuchnięte oczy

Jeżeli opuchlizna wokół oczu pojawia się w wyniku reakcji alergicznej najlepiej sięgnąć po leki. W tym przypadku można spytać się w aptece o krople na zapalenie spojówek, tabletki które łagodzą objawy alergii, a także sztuczne łzy. Wszystkie te produkty dostępne są bez recepty. To tak naprawdę najlepsze sposoby, które pomagają zwalczyć opuchliznę na twarzy. Są jednak przypadki kiedy zaczerwienienie i opuchnięcie oczu pojawia się przez niewyspanie. W tym przypadku najlepiej stosować zimne okłady. W aptekach można znaleźć żele chłodzące, lecznicze kompresy witaminowe oraz wiele maseczek witaminowych, które nakłada się na oczy i powieki. Wiele maseczek dostępnych jest w salonach kosmetycznych. To właśnie takie produkty pomagają szybko uporać się z nieestetycznymi objawami zmęczenia, jednak to nie wszystko. Są wzbogacone o cenne składniki odżywcze, które pielęgnują skórę wokół oczu i poprawiają jej wygląd.

Opuchnięte oczy – domowe sposoby

Nie zawsze musisz lecieć do apteki by walczyć z opuchniętymi oczami. Istnieją również sprawdzone domowe sposoby, które pozwalają na zmniejszenie opuchlizny. Zimne okłady możesz zrobić z kostek lodu lub po prostu wody. Odżywiająco i regenerująco będą również działały okłady ze schłodzonych plastrów ogórka. Dla poprawy kondycji skóry wokół oczy najlepiej skorzystać z kompresów z rumianku, zielonej lub czarnej herbaty, lub plastry z truskawek.