Jak spędzać czas w domu z kilkulatkiem

Każdy rodzic wie, jak cenny jest czas spędzony wspólnie z dzieckiem. I o ile dzieci w późniejszym wieku szkolnym nie szukają już tak często okazji do wspólnej zabawy, o tyle kilkulatki nie mogą się wręcz bez tego obejść. Czasami wystarczy sama obecność rodzica i zwrócenie uwagi na dziecko. Większości dzieci jednak to nie wystarczy. Trudno się dziwić. Kieruje nimi niespożyta ilość energii oraz niekończąca się i naturalna chęć do nauki.

Zabawa i nauka bez dodatkowych akcesoriów

Niektórym trudno sobie wyobrazić zabawę z dzieckiem bez żadnych gadżetów. Z pewnością musimy bardziej wytężyć umysł i cofnąć się myślami w czasy, kiedy sami byliśmy dziećmi i ilość zabawek była ograniczona.Ogromną radość na dziecięcej twarzy wywołują takie zabawy jak łapki. Siadacie naprzeciwko siebie i na przemian każde z Was wystawia obie ręce do przodu, przy czym zadaniem jednego jest delikatne uderzenie swoimi rękami jego wyciągniętych dłoni, natomiast zadaniem drugiego jest uniknięcie tego uderzenia, czyli zabranie rąk w odpowiednim momencie.Dzieci uwielbiają także różnego rodzaju rymowanki, wierszyki i piosenki, którym towarzyszy pokazywanie lub uderzanie rękoma w inne części ciała. Jeśli nie pamiętasz żadnej takiej rymowanki z przedszkola lub szkoły to spokojnie znajdziesz wiele pomysłów w Internecie.Takich zabaw jak zabawa w chowanego, berka, ciuciubabkę, „stary niedźwiedź mocno śpi” chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Po prostu warto rozluźnić się i wejść w świat dziecka całym sobą.

Zabawa i nauka z dodatkowymi akcesoriami

Jeśli chcemy urozmaicić sobie czas spędzony z kilkuletnim dzieckiem to możemy skorzystać z różnego rodzaju dziecięcych akcesoriów do zabawy i nauki. Co istotne, tego typu zabawki dla dzieci, sprawdzą się też podczas samodzielnej zabawy dziecka.

To niesamowite jak cenne w rozwoju dziecka jest czytanie mu książek. Każda księgarnia internetowa posiada w swoim asortymencie niezliczone ilości bajek. Przy czym warto zakupić dzieciom zarówno współcześnie pisane bajki, jak również klasyki w tej dziedzinie. Młodszym dzieciom spodobają się książeczki rymowane, natomiast starsze zainteresowane będą bajkami w formie opowiadań. Po zakończeniu lektury wspólnie możecie powtarzać ulubione rymy lub wymyślać ciąg dalszy bajki.

Szukając ciekawych zabawek dla dzieci koniecznie odwiedź hurtownialuka.pl

Codzienność kilkulatka zdominowana jest aktywnością ruchową. Jest to naturalny stan rzeczy i my jako rodzice powinniśmy dziecko w tej aktywności wspomagać. Dzieci uwielbiają skakać, biegać, wspinać się. Sklepy z zabawkami oraz sklepy z artykułami sportowymi posiadają w swojej ofercie szereg różnego rodzaju gadżetów, które z pewnością zachwycą Twoje dziecko.

Potrzebę skakania pomoże zaspokoić domowa trampolina lub skoczek. Jeśli dziecko uwielbia się wspinać, to może zainwestujmy w domową ścianę wspinaczkową oraz drabinki. W zaspokojeniu tego typu potrzeb dziecka mogą nam pomóc również meble dziecięce. Świetnym rozwiązaniem będzie piętrowe łóżko ze zjeżdżalnią.

Sprawdzonym sposobem na nudę jest huśtanie się. Jednak warto wiedzieć, że huśtawka to nie tylko urządzenie do zabawy. Takie niby zwyczajne huśtanie w przód i tył, a jednak istotnie wpływa na prawidłowy rozwój mózgu u dziecka. Warto zatem kupić dziecku huśtawkę do domu. Może być to huśtawka montowana do sufitu lub huśtawka stacjonarna.

Zobacz także: https://webkurier.pl/jak-wybrac-odpowiedni-prezent-dla-dziecka-5-pomyslow-na-prezent/