Jak odbywają się wyburzenia robotami Brokk?

Rozbiórka budynku

Prace rozbiórkowe i wyburzeniowe wymagają stosowania specjalistycznego sprzętu. Za jego pomocą prace powinny być przeprowadzane szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Roboty Brokk to roboty budowlane, które stosowane są na terenie rozbiórek, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo pracowników. Jak wyglądają prace z ich użyciem?

Robot rozbiórkowy – jak działa?

Robot rozbiórkowy ma za zadanie pomóc w trakcie rozbiórki obiektów. Dzięki niemu można dotrzeć do trudno dostępnych i niebezpiecznych miejsc. Dodatkowo robot rozbiórkowy może prowadzić prace w pomieszczeniach o małej kubaturze. Wyburzenia robotami Brokk pozwalają na znaczące ograniczenia hałasu i drgań. Wymienne groty o kształtach dopasowanych do różnych czynności, pozwalają na wyburzanie ścian, stropów, schodów oraz słupów i konstrukcji betonowych lub ceglanych. Dzięki tym urządzeniom nie ma z tym więcej problemów. Można na nich zamontować młoty hydrauliczne, głowice frezujące, a także szczęki krusząco-tnące.

Robot rozbiórkowy Brokk – gdzie znajdzie zastosowanie?

Robot rozbiórkowy Brokk ma szerokie zastosowanie. Może pracować w obszarach niebezpiecznych, jak również w obszarach skażonych. Tym samym chroni pracowników. Diamentowe cięcie betonu przy użyciu robota budowlanego, jest możliwe praktycznie wszędzie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom zmieści się wszędzie, nawet wewnątrz budynków. Jego niewielka waga ułatwia transport po schodach.

Świetnie sprawdzi się w pracach rozbiórkowych w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach. Znajdą zastosowanie w pracach prowadzonych w tunelach czy piwnicach. Z kolei duży zasięg ramion może być wykorzystany do prac przy stropach czy wysokich ścianach. Roboty budowlane są bardzo wydajne. Mogą pracować przez znacznie większą ilość czasu niż pracownicy. Ich użycie nie generuje zbyt wysokich kosztów.

Roboty Brokk to niewielkie maszyny przystosowane do wykonywania przebić, do kruszenia i przecinania żelbetu szczękami oraz do transportu materiału i kopania.