Gazetki promocyjne: tanie zakupy są w Twoim zasięgu

promocja

Aktualna sytuacja ekonomiczna zmusza do oszczędzania nawet osoby, które nie lubią kontrolować wydatków. Choć wiele produktów jest tak drogich jak nigdy dotąd, nie oznacza to wcale, że nie możemy wydawać mniej. Kluczem to sukcesu jest planowanie. Jeżeli dokładnie zaplanujemy sobie co musimy kupić, jest mało prawdopodobne, że ulegniemy sztuczkom specjalistów od marketingu. Od czego powinniśmy zacząć swoją przygodę z oszczędzaniem? – podpowie wam egazetka.com

Analiza naszych potrzeb zakupowych

Dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb jest istotne niezależnie od tego czy kupujemy ubrania czy wybieramy się na zakupy spożywcze. Zanim dany produkt trafi na naszą listę rzeczy do kupienia, koniecznie sprawdźmy czy nie mamy go w domu (wiele osób, zwłaszcza tych, które nie mieszkają same nie zdaje sobie sprawy z zawartości swoich szafek kuchennych i lodówki). Za każdym razem zanim wyjdziemy na zakupy przygotujmy kompletną listę produktów do kupienia. Postanówmy sobie, że nie kupimy niczego, co nie znajduje się na naszej liście. Listę zakupów można przygotować na papierowej kartce lub wykorzystać do tego celu specjalną aplikację.

Ceńmy swój czas

Nie jest przesadą stwierdzenie, że czas to pieniądz. Spędzanie w sklepie dużej ilości czasu jest w rzeczywistości stratą pieniędzy. Wielu ludzi ma problem z przeciągającymi się w nieskończoność zakupami. Alternatywą dla zakupów spożywczych w supermarkecie jest kupowanie przez internet. Również zakupy odzieżowe można zrobić online, jednak część osób lubi dotknąć i przymierzyć strój przed jego zakupem. W takiej sytuacji najłatwiej jest zaoszczędzić kupując w Pepco. Sklep ten oferuje między innymi dobre jakościowo ubrania w przystępnych cenach (warto wspomnieć, że Pepco regularnie organizuje promocje – więcej na ten temat dowiemy się z gazetek promocyjnych tego sklepu).

Analiza ofert promocyjnych

Oferty promocyjne również warto przeanalizować. Pamiętajmy, że nierozważne korzystanie z promocji nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem pieniędzy. Gdy kupujemy duże ilości produktów, które nie są nam potrzebne, w rzeczywistości przepłacamy.

Dodatkowo należy mieć świadomość, że nie wszystkie promocje są korzystne. Zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy sprzedają „w promocyjnych cenach” produkty, które w regularnej cenie kosztują mniej (lub tyle samo). Warto jest sprawdzać ceny produktów, po które sięgamy najczęściej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy dana oferta promocyjna jest dla nas atrakcyjna.

Zaplanowanie budżetu może nam pomóc

Jeżeli pod koniec miesiąca brakuje nam pieniędzy, być może zarabiamy za mało. Równie prawdopodobne jest jednak, że nie planujemy swojego budżetu i robimy zakupy spontanicznie. Warto jest poświęcić kilkadziesiąt minut na stworzenie miesięcznego budżetu. Zapiszmy sobie wszystkie nasze przychody i niezbędne wydatki (na przykład czynsz za mieszkanie, opłaty za gaz i światło, raty kredytów). Następnie zastanówmy się jaką część z sumy, która nam zostanie możemy przeznaczyć na zakupy spożywcze, ubrania, przyjemności, itp. Nigdy nie przekraczajmy wyznaczonego budżetu. Jeżeli czujemy pokusę, żeby wydać więcej, zabierajmy do sklepu jedynie odliczoną sumę pieniędzy.