Czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych – co warto wiedzieć?

separatory ropnopochodne

Separatory substancji ropopochodnych powinny być monitorowane zdalnie. Może się bowiem okazać, że ustawowe czyszczenie dwa razy do roku będzie niewystarczające. Tak, aby nie doprowadzić do skażenia wód powierzchniowych.

Czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych – kiedy powinno być wykonane?

Czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych we Wrocławiu organizowane jest dwa razy do roku – zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Mowa tu o wczesnej wiośnie, kiedy to pojawiają się pierwsze wody roztopowe i ma się do czynienia z ulewnymi deszczami. Drugi okres to koniec jesieni, początek zimy. Tak, aby móc przed wiosennymi roztopami zrobić odpowiednio dużo miejsca w pojemniku. Może się jednak okazać, że w separatorach koalescencyjnych do czyszczenia musi dojść wcześniej. Dlatego tak ważne jest, aby stan zanieczyszczeń monitorować zdalnie. Dzięki temu będzie można ustrzec się przed skażeniem środowiska.

Ważne jest to, aby wykonywała takie działania firma, której specjalizacją jest utylizacja odpadów we Wrocławiu

Czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych – dlaczego jest tak ważne?

Po to, aby ustrzec się przed poważnymi konsekwencjami, jakie związane są z tym tematem. Dokładnie mowa tutaj o skażeniu środowiska. Jeżeli czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych we Wrocławiu nie będzie wykonywane regularnie, to dojdzie do przepełnienia zbiornika. Odpowiedzialność za to będzie ponosił właściciel całego systemu. 

Zlecając komuś wykonanie takiego zadania, trzeba sprawdzić m.in. czy są oni w posiadaniu ciśnieniowych pojazdów asenizacyjnych. Chodzi bowiem o to, aby utylizacja odpadów we Wrocławiu odbyła się zgodnie z określonymi przepisami. Na szczęście, takich firm nie brakuje. Ich usługi można zamówić bez najmniejszego problemu. Trzeba jedynie zadbać o to, aby takie czyszczenie zakończone zostało wręczeniem odpowiedniej dokumentacji. Może ona być bowiem sprawdzana przez organy zajmujące się ochroną środowiska.