Zawiesia wentylacji – czym się charakteryzują?

wentylator

Montując wentylację w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Ważne są nie tylko materiały, z których będzie ona wykonana, ale również łączenia. To wszystko wpływa na sposób działania instalacji. Jakie łączenia są najlepsze?

Zasady montażu instalacji wentylacyjnych

Skuteczna wentylacja to taka, która zapewnia prawidłową wymianę powietrza. Świeże powietrze dostarczane jest poprzez system przewodów wentylacyjnych oraz nawiewniki sufitowe lub kratki nawiewne do tzw. pomieszczeń czystych, czyli pokoju dziennego, sypialni czy salonu. Z kolei zużyte powietrze odprowadzane jest kratkami wyciągowymi z pomieszczeń takich jak: łazienka, kuchnia czy garderoba. Aby cała instalacja działała prawidłowo, ważny jest dobór odpowiednich łączników. Przykładem mogą być zawiesia wentylacji niczuk.

Podczas montowania instalacji ważne są także materiały, z których instalacja została wykonana. Dobrą opinią cieszy się polietylen (HDPE), czyli niezwykle lekkie tworzywo odporne na chemikalia. Stosuje się także kanały z blachy cynkowanej. Tu duże znaczenia ma grubość ocynkowania. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzemy, powinien charakteryzować się odpowiednią odpornością na korozję w miejscu zamontowania.

Jak poprowadzić przewody montażowe?

Najłatwiej poprowadzić wentylację w nowych domach, w których całą instalację można ukryć na poddaszu. W przypadku starszych domów, rozwiązaniem jest ułożenie kanałów na nieużywanym strychu. W przypadku domu piętrowego należy wykonać Stosuje się także kanały z blachy cynkowanej. Hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu oferuje różnego rodzaju elementy niezbędne do montażu wentylacji. Fachowcy doradzą jakie łączenia wybrać i jaki materiał będzie dla naszych potrzeb najlepszy. Warto stawiać na rozwiązania trwałe, ale również szybkie w montażu. To znacznie skróci czas całego procesu, a my będziemy pewni, że nasza instalacja będzie działała odpowiednio.

Montaż instalacji misi uwzględniać możliwość jej czyszczenia, zarówno wewnętrznych części przewodów, jak i urządzeń i pozostałych elementów wentylacji.