Z czego składa się klimatyzacja domowa?

klimatyzacja

Obecność klimatyzatorów do niedawna była spotykana tylko w biurach lub w miejscach, gdzie pracuje bardzo dużo osób, aktualnie coraz częściej można ją spotkać w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Tak naprawdę nie ma się co dziwić obecne zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie powodują, że latem temperatura na dworze jest bardzo wysoka, a jedynym miejscem na schłodzenie się może okazać się własne mieszkanie, a takie, które ma własną klimatyzację to w tym okresie coś bardzo potrzebnego. 

Jak jest zbudowana klimatyzacja domowa?

Klimatyzacja domowa zbudowana jest z kilku elementów, jednym z nich jest parownik, który ma za zadanie odbierać ciepło z pomieszczenia. Kolejnym elementem to sprężarka, która odpowiada za czynniki chłodnicze oraz zwiększa ciśnienie i temperaturę czynnika chłodniczego. Ostatnimi dwoma elementami są skraplacz i zawór rozprężony, to pierwsze jest jednostką zewnętrzną, która oddaje ciepło do pomieszczenia, natomiast zawór rozprężony służy do zmniejszania ciśnienia czynnika chłodniczego.

Warto wybierać odpowiednie serwisy do swoich klimatyzacji domowych, w Warszawie na Wilanowie. W tym samym miejscu można również skorzystać z usługi, jaką jest rekuperacja w Warszawie na Ursynowie, rekuperacja polega na wymianie zużytego powietrza na świeże, a przy tym zapobiega utratom ciepła w miesiącach zimowych.

Co zapewnia domowa klimatyzacja?

Klimatyzacja domowa zapewnia kilka ważnych rzeczy dla domowników, oczywiście najważniejszą z nich jest chłodzenie mieszkania, zapewnia ono komfort w upalne dni oraz świetne samopoczucie ze względu na panującą temperaturę, którą można sobie dobrać wedle własnych upodobań. Kolejną ważną funkcją klimatyzacji, o której się rzadko mówi, jest oczyszczanie powietrza z kurzy czy pyłków, jest to niesamowicie dobra funkcja dla alergików, którzy w okresach letnich bardzo często spędzają czas głównie w domu z powodu nasilonego pylenia na zewnątrz, niektóre modele klimatyzacji mają wbudowany również odpowiedni sprzęt zwany jonizatorem, który usuwa z powietrza przeróżne bakterie i wirusy.