Urządzenia do dojenia krów – przegląd rozwiązań

dojenie krowy

Klasyczna metoda dojenia krów doczekała się nowocześniejszych rozwiązań. Obecnie istnieje wiele przyrządów, które mogą zastąpić człowieka w codziennej czynności mlekobrania. Jakie obecnie dostępne są urządzenia do dojenia krów?

Jak działają urządzenia do dojenia krów?

Spośród wszystkich urządzeń do dojenia krów często wybieranym rodzajem są dojarki przewodowe. Wykorzystuje się je do szybkiego i wydajnego dojenia zwierzęcia w oborze uwięziowej. Sposób dojenia w dojarkach przewodowych jest zbliżony do tego tradycyjnego.

Dojarka przewodowa w pierwszej kolejności zasysa, a następnie ściska wymię, co pod wpływem wysokiego ciśnienia powoduje wypłynięcie mleka do kolektora. Wtedy jest one doprowadzane do pojemnika, aby finalnie po filtracji trafić do schładzalnika.

Jakie są atuty dojarki rurociągowej?

Zaletą dojarek rurociągowych jest wygoda dla właściciela gospodarstwa, który nie musi przejmować się codziennym dojeniem zwierząt. Proces pozwala na pełną automatyzację. Niewątpliwym plusem, który wynika z posiadania dojarek rurociągowych, jest możliwość kontroli pozyskiwanego mleka.

To wszystko dzięki licznikowi, który w procesie produkcyjnym jest niezbędny, aby wyliczyć ilość potrzebnego produktu. Co więcej, wszystkie dane są przechowywane w komputerze. Dzięki czemu łatwo można zrobić statystyki z tygodnia czy też nawet konkretnego dnia, czy miesiąca.

Gdzie kupić dojarkę rurociągową?

Sklep, który wyróżnia się na rynku pod względem wiedzy i jakości sprzętu do dojenia krów jest bez wątpienia firma RYMEK. Przedsiębiorstwo oferuje szeroki zakres dojarek, ale także wielu innych urządzeń i przedmiotów, które są niezbędne w gospodarstwie rolnym.

Kupno sprzętów poprzez firmę RYMEK jest niezwykle proste i wygodne. Wystarczy wypełnić formularz zamówienia oraz podać adres, a przedsiębiorstwo zajmie się wysyłką i wszelkimi innymi trudnościami związanymi z dowozem.

Warto więc zastanowić się nad kupnem odpowiedniego urządzenia do dojenia krów. Tego typu sprzęty mają wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają pracę.