Tasiemki krawieckie – jakie są rodzaje?

Tasiemki krawieckie to rodzaj ozdoby często wykorzystywany przez wielu krawców. Pozwalają małym nakładem pracy odmienić wygląd ubrania. Jakie są ich dostępne rodzaje i dlaczego warto z nich korzystać?

Rodzaje tasiemek krawieckich

Akcesoria krawieckie dostępne w pasmanteriach pozwalają odmienić i każdy rodzaj ubrania czy dodatku. Wystarczy odrobina wyobraźni i dopasowanie odpowiednich dodatków, by nadać starej bluzce lub spodniom całkowicie nowego charakteru. Dzięki takim zabiegom możliwe jest podkreślenie swojego indywidualizmy i oryginalnego stylu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych dodatków są tasiemki krawieckie. Są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Mogą być jednolite lub mieć kolorowy nadruk. Dzięki temu, że można kupić tasiemki o różnych szerokościach, możliwe będzie dopasowanie ich do konkretnego ubrania. Produkowane są z różnych materiałów. Można użyć ich do tworzenia ozdobnych naszyć, kokardek czy nawet napisów.

Inne przydatne gadżety z pasmanterii

W dobrze wyposażonej pasmanterii stacjonarnej bądź internetowej można znaleźć wiele przydatnych akcesoriów do ozdabiania ubrań. Od kolorowych guzików w różnych kształtach, po naszywki, koraliki czy wspomniane wyżej kolorowe tasiemki. Decydując się na przerabianie ubrań, należy zadbać również o odpowiednie materiały do ich przyszycia. Na pewno przydadzą się nici w różnych kolorach, pasujące do dodatków lub z nimi kontrastujące, oraz igły wielu rozmiarach. Jednak tworzenie fantazyjnych dodatków i ozdób wcale nie wymaga posiadania zdolności krawieckich. Wystarczy zakup odpowiednich preparatów, by poradzić sobie bez igły, nitki i umiejętności szycia. Dobrym rozwiązaniem jest użycie kleju. Zazwyczaj klej do tkanin pasmanteria oferuje w różnych formach – może być w proszku, który aktywuje się pod wpływem ciepła z żelazka, lub standardowo w płynie.  Ważne jest, żeby zastosować klej przeznaczony do materiałów, który będzie odporny na działanie wody i detergentów, dzięki czemu dekoracja utrzyma się nawet po wypraniu.