Nowoczesna chemia warsztatowa. Gdzie można ją wykorzystać?

chemia w warsztacie

Współcześnie większość firm, które specjalizują się w mechanice, naprawach, konserwacji stosuje dedykowaną swojej branży chemię. Preparaty antykorozyjne, smary, środki czyszczące czy odtłuszczające zdecydowanie należą do jednych z najbardziej popularnych.


Nowoczesna chemia warsztatowa, a także środki czystości są równie ważne, jak odpowiednie wyposażenie serwisu oraz narzędzia. Dobrze dobrane środki smarne sprawią, że urządzenia będą pracować jak należy, bez tarcia i podwyższania temperatury. Z kolei środki antykorozyjne skutecznie zapobiegają powstawaniu rdzy, a tym zużywania się materiałów.

Im lepszą chemię warsztatową, przemysłową stosujemy, tym zdecydowanie bardziej możemy sprawniej i wygodniej pracować.

Skuteczna ochrona antykorozyjna

Korozja to zdecydowanie jeden z największych wrogów metalu oraz wszystkich materiałów, które znajdują się z nim w bezpośrednim kontakcie. Elementy narażone na bezpośrednią korozję po pewnym czasie mogą tracić swoje pierwotne właściwości i ulegać degradacji, negatywnie wpływając np. na maszyny, urządzenia, konstrukcje. Dlatego wykorzystanie takich preparatów, jak nowoczesny preparat antykorozyjny jest po prostu koniecznością.

Preparat LPS 3® to nowoczesny, kompleksowo działający środek do długotrwałej ochrony, zapewniający długotrwały efekt i komfort użytkowania. Może być stosowany przy elementach i pracy z różnymi materiałami, w różnych branżach, począwszy od budowlanej i motoryzacyjnej, poprzez przemysł czy rolnictwo. Jest odporny na trudne warunki – zmianę pogody, piach, wilgoć, intensywne opady śniegu.

Zobacz także: https://namaste.com.pl/wyposazenie-warsztatu-nowoczesna-chemia-na-wage-zlota/

Czy tanie środki antykorozyjne są warte uwagi?

Kupując preparaty antykorozyjne zdecydowanie trzeba brać pod uwagę specyfikację działania, długość zabezpieczenia, rodzaj zastosowania oraz to, czy dany preparat zabezpieczając antykorozyjnie powłokę stalową nie wpłynie negatywnie na resztę materiałów, np. powierzchnie gumowe, z tworzyw sztucznych czy drewna.

Decydując się na najtańsze preparaty musimy również być nastawieni na to, że nie uzyskamy tak dobrej ochrony, jak w przypadku preparatów markowych. Prawdopodobnie będziemy musieli ich również zakupić dużo więcej.