​​​​Magazyn energii do fotowoltaiki – dlaczego warto się zdecydować?

magazyn energii

Magazyn energii do fotowoltaiki to bardzo praktyczny sprzęt, który powinien być obecny w każdy systemie paneli słonecznych. Taka inwestycja ma wiele ciekawych korzyści dla każdego. Jakie są przykłady tych zalet?

Magazyn energii do fotowoltaiki – korzystanie z prądu bez względu na awarie sieci

Magazyn energii do fotowoltaiki jest sprzętem, który może dostarczyć cenny prąd wtedy, gdy nie ma go w gniazdkach z sieci przemysłowej. Wtedy to mieszkańcy mogą pozostać bez zasilania od kilku godzin do nawet kilku dni. W szczególności ucierpią na tym zamrażalki oraz lodówki.

Dystrybutor paneli fotowoltaicznych rekomenduje korzystanie z magazynów również po to, aby móc cieszyć się światłem, podczas wiatrów, burz i uszkodzeń słupów. Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często, szczególnie podczas letnich wyładowań.

Magazyn energii do fotowoltaiki – możliwość pozyskania dodatkowego prądu

Magazyny energii są również bardzo inteligentnymi urządzeniami, które są w pełni kompatybilne z  systemami fotowoltaicznymi. Mogą one ładować się wtedy, gdy w domu występują jakiekolwiek nadwyżki prądu elektrycznego.

Energia nie trafia do sieci przemysłowej, ale zostaje przekazana do magazynu i tam, dopiero po pełnym naładowaniu, może trafić do słupa. Model ten sprawia, że nieustannie kontrolowany jest przepływ prądu i działa on najkorzystniej dla każdego domownika.

Magazyn energii do fotowoltaiki – łatwiejsze dysponowanie prądem w niektórych lokalizacjach

Magazyn energii do fotowoltaiki to również możliwość korzystania z prądu elektrycznego tam, gdzie trudno jest przyłączyć się do sieci. Mogą to być na przykład domki letniskowe w górach lub placówkach, które oddalone są zupełnie od cywilizacji.

Wtedy każda możliwość wyprodukowania prądu, ale również zachowania jego części w magazynach jest na wagę złota. Energię elektryczną można wtedy wykorzystywać na przykład w nocy, gdy panele już nie działają z powodu braku słońca.