Łóżko młodzieżowe – jakie warto kupić? Poznaj porady!

wnętrza

Zastanawiasz się, jakie łóżko młodzieżowe wybrać? Teraz w sklepach czeka wiele modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Przygotowaliśmy zestawienie najczęściej kupowanych łóżek młodzieżowych, które sprawdzą się w mniejszych i większych pokojach!

Standardowe łóżko jednoosobowe lub dwuosobowe dla nastolatka

Gdy w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić w nim zwykłe łóżko, to najlepsza opcja. Takie łóżko wyposażone w wygodny materac będzie gwarantowało komfortowy sen każdego dnia.

Do wyboru są łóżka jednoosobowe o wymiarach 80 x 200 cm lub 90 x 200 cm, ale można też zdecydować się na większe łóżko dwuosobowe o szerokości 120 cm, 140 cm czy 160 cm, które zapewni dużo przestrzeni do wypoczynku.

Do łóżka warto wybrać wysokiej jakości materac, na przykład wysokoelastyczny albo VISCO, który zadba o wygodę snu.

Kanapa lub narożnik rozkładany do pokoju młodzieżowego

Nie każdy nastolatek chce mieć w swoim pokoju łóżko. Wtedy alternatywą może być kanapa albo narożnik, które mogą spełniać swoją funkcję jako łóżko młodzieżowe rozkładane – https://birdmeble.pl/lozka/mlodziezowe Dzięki swojej budowie mogą one za dnia służyć do relaksu czy przyjmowania gości, natomiast w nocy można je rozłożyć i zmienić w duże, wygodne łóżko.

Kanapa lub narożnik do pokoju nastolatka najczęściej mają styl nowoczesny. Wybierając taki model, warto zwrócić szczególną uwagę na jego jakość wykonania, a także na sposób rozkładania. Najlepiej, aby był on łatwy i szybki, aby korzystanie z mebla nie było trudne i nie zajmowało dużo czasu podczas przygotowywania do snu i o poranku.

Warto też sprawdzić grubość oraz rodzaj pianek zastosowanych w meblu. Najlepiej zdecydować się na model, który jest wykończony wysokiej klasy materiałami, aby spanie na nim było wygodne. Alternatywnie łóżko młodzieżowe rozkładane można uzupełnić o rolowany top materac, który podwyższa komfort.

Amerykanka – jednoosobowy fotel dla nastolatka

Zdarza się, że w pokoju młodzieżowym jest bardzo mało miejsca. Wtedy ustawienie w nim łóżka albo kanapy nie jest możliwe. Na co warto się wtedy zdecydować? Doskonałym rozwiązaniem może być amerykanka, czyli jednoosobowy fotel z funkcją spania.

Rozkładany fotel jednoosobowy bez problemu zmieści się w małym pomieszczeniu. Po rozłożeniu może dać on przestrzeń o wymiarach około 80-90 cm x 200 cm, dlatego jest ona porównywalna z wymiarami łóżka jednoosobowego.

Amerykanki można kupić w różnych wariantach wzorniczych, na przykład można zdecydować się na model bez podłokietników, z szerokimi albo z wąskimi podłokietnikami, dlatego można również pod tym względem dobrać je do wnętrza.