• Biznes i Finanse
More

  Konsultant ślubny – jakie trzeba mieć kwalifikacje do tego zawodu?

  Konsultant, czy wedding planner to osoba, na której barki Para Młoda kładzie organizację wesela. Co musimy zrobić, by zostać dobrym i docenianym konsultantem ślubnym? Czy trzeba przejść odpowiednie szkolenie lub zdać egzamin, by móc pracować w tym zawodzie?

  Kim jest konsultant ślubny?

  Lubimy planować, szukać ciekawych rozwiązań i pomagać przy tym innym? Mamy zmysł organizacyjny, a naszym życiowym celem jest stworzenie imprezy idealnej? Jeżeli tak, to zawód konsultanta ślubnego jest skrojony na nas!

  Wedding planner to osoba, która spełnia marzenia Państwa Młodych. Zajmuje się kompleksową organizacją najważniejszego dnia w życiu każdej pary. Po ustaleniu szczegółów z Parą Młodą Konsultant zajmuje się każdym, nawet najdrobniejszym szczegółem wesela. Pracując w tym zawodzie, musimy myśleć o wszystkim.

  Nasz zakres obowiązków musi być dokładnie opisany w umowie sporządzonej między nami, a Parą Młodą. Niektórzy Narzeczeni mogą przekazać nam wszystkie obowiązki. Inni będą woleli sami wybrać zaproszenia, czy zespół weselny. Niemniej dzięki naszym znajomościom i doświadczeniu musimy wspierać swoich klientów na każdym etapie przygotowań.

  Jak zostać konsultantem ślubnym?

  Konsultant ślubny jest osobą terminową i dobrze zorganizowaną. Musi pamiętać o terminach, dopięciu wszystkich szczegółów. Jeżeli posiadamy wszystkie te cechy, możemy zostać wedding plannerem. Jak zacząć karierę? Możemy wybrać się na specjalistyczny kurs. Tam dowiemy się, na co zwracać uwagę pracując z Młodą Parą. Na kursie takim możemy zdobyć nie tylko doświadczenie, ale również znajomości. Te zaś są w tej branży bardzo potrzebne.

  Jednak odbycie kursu nie jest wymagane w tej branży. Żadne certyfikaty i dyplomy nie dadzą tego, co doświadczenie i nasze cechy, które ułatwiają nam pracę z ludźmi. Zaangażowanie i niejednokrotnie poświęcenie jest bardziej doceniane niż przebyte kursy.

  Kreatywny zawód

  Jeśli mamy dość siedzenia za biurkiem lub stania za ladą i czujemy, że nasza kreatywność każdego dnia umiera, może czas zmienić miejsce pracy? Jako konsultant ślubny będziemy potrzebowali ogromnych pokładów kreatywności. By spełnić wszystkie zachcianki swoich klientów, niejednokrotnie będziemy musieli się nagimnastykować.

  Z pewnością nie spędzimy całych dni za biurkiem. Z pewnością nie będziemy przez 8 godzin dziennie wpatrywać się w monitor. Będziemy za to biegać ze spotkania na spotkanie. Z klientami, zespołem, fotografem, czy przedstawicielem sali weselnej. Praca wedding plannera łączy się z nieustannymi telefonami, negocjowaniem lepszych warunków umów dla naszych klientów i ze spełnianiem marzeń Pani i Pana Młodych.

  Jeśli chcemy połączyć naszą przyszłość z branżą ślubną, możemy zostać konsultantem ślubnym. Jeżeli jednak nie do końca czujemy miętę do tego zawodu, w tym artykule https://www.wesele.com.pl/porady-chcesz_znalezc_prace_w_branzy_weselnej_zobacz_jak_to_zrobic,p,1364.html możemy sprawdzić, jakie jeszcze zawody potrzebne są, by Para Młoda mogła przeżyć wspaniały dzień ślubu.

  Zobacz także

  Systemy audiowizualne do biura. 3 najważniejsze kwestie w wyborze dostawcy

  Nowoczesne biuro to nie tylko odpowiedniej jakości pomieszczenia socjalne, pokoje pracownicze, recepcja czy open space. To również sale konferencyjne, które często są sercem firmy...

  Tradycyjne i nowoczesne sposoby przygotowania do egzaminu 8-klasisty, czyli repetytoria i edukacyjne kanały na Youtube, które warto znać

  Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Tak naprawdę to już ostatni dzwonek, aby rozpocząć przygotowania bądź też nadrabianie zaległości. Ale jak to zrobić? Poznajcie...

  Sposoby na chrapanie – 5 praktycznych porad

  Chrapanie – często prowadzi do przewlekłego zmęczenia, a także do ciągłego uczucia niewyspania. Wiele osób żartuje sobie z tej dolegliwości, ale nie można jej...

  Czym się kierować przy wyborze rusztowania?

  Rusztowanie jest niezbędnym elementem wyposażenia placu budowy, bez względu na to, czy właśnie powstanie nowy dom jednorodzinny czy wielkie osiedle mieszkaniowe. Nie powinno go...

  Jak zrzucić zbędne kilogramy po świętach?

  Co należy zrobić jeżeli po kilku dniach świąt, które składały się na błogie lenistwo i obżarstwo przybyło nam kilka zbędnych kilogramów? Jak najlepiej i...

  Polecane artykuły