Jak wybrać najzdrowsze i najsmaczniejsze swojskie wędliny?

swojskie wedliny

Żyjemy w czasach, gdy żywność nafaszerowana jest składnikami chemicznymi. Znalezienie dobrej jakości wędliny nie jest łatwe. Na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najsmaczniejsze i jednocześnie najzdrowsze?

Zdrowe wędliny – co musisz wiedzieć?

Zakup dobrej jakości wędlin nie zawsze jest łatwy. Należy zwrócić uwagę na kilka kwestii i dobrze sprawdzić producenta. Ważne jest pochodzenie mięsa. Powinno być najwyższej jakości, spełniać wszystkie normy i posiadać odpowiednie certyfikaty. Kolejną istotną rzeczą jest sposób przygotowywania wędlin. Odpowiedni dobór przypraw wydobędzie z mięsa pełnię smaku i zapewni aromatyczny zapach. Tradycyjnie przygotowywane wędliny nie posiadają konserwantów, a żeby dłużej zachować ich świeżość, wykorzystuje się technikę peklowania. Najlepiej jest zaopatrywać się w wędliny w sprawdzonych miejscach, takich jak np. Swojskie wędliny w Mławie. Daje to pewność, że produkty będą najwyższej jakości, co na pewno przełoży się na walory smakowe. 

Dlaczego warto kupować swojskie wędliny?

Swojskie wędliny mają wiele zalet. Przede wszystkim są o wiele zdrowsze, ponieważ nie zawierają substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku oraz innych szkodliwych dodatków. W przeciwieństwie do wędlin produkowanych na masową skalę, tradycyjne wędliny zawierają tylko naturalne składniki i przyprawy. Sprawia to, że ich smak jest o wiele wyraźniejszy i lepszy od wszelkich wędlin z supermarketu. Można z łatwością odróżnić swojską wędlinę lub kiełbasę przede wszystkim po zapachu, który jest o wiele bardziej intensywny. Mają również naturalny kolor, niewspomagany żadnymi barwnikami. Swojskie wędliny są obecnie bardzo popularne. Ludzie doceniają ich walory smakowe i chętniej sięgają po nie niż po szynki z paczki. Obecnie bardzo często na duże uroczystości i przyjęcia, takie jak wesela, czy spotkania firmowe, zamawiane są specjalne stoiska z tradycyjnymi wędlinami, gdzie każdy z gości może spróbować różnego rodzaju mięs.