Jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć

Prawidłowe suszenie włosów

Niestety każdego dnia może zabraknąć czasu. Na powolne suszenie włosów. często sięgamy po suszarkę której ciepłe, a nawet gorące powietrze może przyczynić się do zniszczenia i wysuszenia włosów które będą rozdwajać się na końcówkach. Jeżeli nie chcesz doprowadzić do wyniszczenia swoich włosów Przekonaj się jak suszyć włosy by zadbać o ich kondycję.

Jak suszyć włosy? – odpowiednia odległość

Jeżeli nie wiesz jak prawidłowo suszyć włosy by nie doprowadzić do ich zniszczenia, pamiętaj o tym by podczas tego zadania nie trzymać suszarki zbyt blisko głowy. Jest to ważne, ponieważ z suszarki wydobywa się ciepłe powietrze które poprzez kontakt ze skórą może doprowadzić do otwarcia łusek włosa z kolei to prowadzić będzie do szybszego niszczenia i rozdwajania się włosów. Jeżeli przybliżysz suszarkę zbyt blisko swojej głowy włosy mogą zacząć się plątać to sprawi, że staną się one bardziej łamliwe. Suszenie które nie będzie niszczyło włosów to takie w którym trzymasz urządzenie przynajmniej 30 cm od głowy.

Jak suszyć włosy? – chłodne powietrze

Niestety wiele osób podczas suszenia najczęściej wybiera gorące powietrze jest tak ponieważ ten sposób pozwala na najszybsze dosuszenie włosów, jednak nie jest ono zbyt bezpieczne dla ich kondycji, a do tego negatywnie wpływa na wygląd i pracę skóry głowy. Jeżeli nie chcesz niszczyć swoich włosów podczas suszenia koniecznie decyduj się na wybieranie chłodnego powietrza w suszarce. Jest to ważne, ponieważ nie niszczy ono włosów, nie doprowadza do otworzenia się łusek i nie wpływa negatywnie na pracę porów. Warto wiedzieć, że w obecnych czasach na rynku pojawia się coraz więcej suszarek które mają opcję chłodnego powietrza. To właśnie ono jest najbezpieczniejsza dla zdrowia naszych włosów.

Jak suszyć włosy? – Daj im więcej czasu

 Wiele osób zadaje sobie pytanie jak szybko i zdrowo suszyć włosy. To suszenie suszarką jest najczęściej wybierane, ponieważ sprawia ono, że włosy znacznie lepiej i łatwiej się układają, a proces trwa nawet kilka sekund, jednak w tym czasie traktujemy włosy gorącym powietrzem. Suszenie rozpoczynamy zazwyczaj wtedy kiedy włosy są jeszcze mokre a to doprowadza do ich osłabienia i sprawia, że stają się łamliwe suche i słabe. Dlatego, zanim rozpoczniesz proces suszenia włosów owiń je ręcznikiem i zadbaj o to by nie kapała z nich woda. Pamiętaj jednak by nie pocierać włosów o ręcznik, ponieważ to uszkodzi ich strukturę. Odczekaj kilka minut by włosy same trochę przeschły, i dopiero wtedy przejdź do użycia suszarką.