Fotowoltaika dla firm – dlaczego warto?

Fotowoltaika to rozwiązanie, z którym najczęściej możemy się spotkać w prywatnych domach jednorodzinnych. W ostatnich latach ze względu na swoją opłacalność coraz częściej zaczęli się jednak nim interesować także właściciele firm, tworząc swoje własne instalacje na wyłączność. Co warto wiedzieć o fotowoltaice dla przedsiębiorstw? Sprawdź!

Fotowoltaika dla firm – skuteczny sposób na oszczędności

Prowadzenie działalności przedsiębiorstwa wiąże się z bardzo dużym zużyciem energii elektrycznej. Podwyżki prądu, z którymi mamy do czynienia w ostatnich latach dodatkowo nie ułatwiają życia właścicielom firm. Nie może więc dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców zwraca się w kierunku fotowoltaiki. Jest to znakomity sposób na produkcję własnej, darmowej energii.

Korzystanie z własnych zasobów energii to sposób na uniknięcie opłaty mocowej, która obowiązuje od 2021 roku. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, które przecież w przypadku prowadzenia firmy są niezwykle cenne. Twoje przedsiębiorstwo działa w województwie lubuskim i rozważasz zakup własnej instalacji? Sprawdź fotowoltaika dla firm w Świebodzinie i skonsultuj kupno paneli dla swojej firmy.

Zobacz także https://walkiria.com.pl/fotowoltaika-dla-firm-czy-jest-oplacalna/

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej dla przedsiębiorstw

Wielu właścicieli firm zainteresowanych fotowoltaiką martwi się, że firmy nie będzie stać na jej zakup. Okazuje się jednak, że istnieją przyjazne dla przedsiębiorców systemy finansowania instalacji. Jednym z popularnych rozwiązań jest leasing. Pozwala on spłatę paneli w formie wygodnych rat, które można dodatkowo wrzucić w koszty firmy. Alternatywnym sposobem jest wzięcie kredytu na fotowoltaikę.

Warto wiedzieć, że tego typu pożyczki są udzielane zarówno przez banki komercyjne, jak i w ramach programów priorytetowych. Pozwalają one na uzyskanie nisko oprocentowanego kredytu. Pożyczkę na atrakcyjnych warunkach można także pozyskać za pomocą banku komercyjnego. Fundusz Gwarancyjny udziela kredytów Biznesmax, które są przyznawane na kwotę do 80% kosztów kwalifikowanych na okres do 20 lat.

Fotowoltaika to inwestycja w ekologię i wizerunek firmy

Instalacja fotowoltaiczna to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Korzysta ona z energii słonecznej, co sprawia, że nie emituje szkodliwych dla środowiska oraz zdrowia substancji. Ma to ogromne znaczenie dla otoczenia. Jeżeli jesteś zainteresowany fotowoltaiką, sprawdź ofertę pod adresem https://yugo.solar/ i skorzystaj z usług renomowanej firmy, która cieszy się dużym zaufaniem tysięcy klientów.

Warto również zwrócić uwagę, że inwestycja w odnawialne źródła energii to także działanie, które wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy. W XXI wieku, kiedy świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta, klienci cenią sobie producentów, którzy dbają o ekologię. Dzięki proekologicznym działaniom można także zdobyć uznanie w oczach zachodnich firm, z którymi nawiązuje się współpracę.