Dźwigi szpitalne – czym się kierować przy ich wyborze?

Wysoka jakość dźwigów stosowanych w szpitalach przekłada się na ich funkcjonowanie. Muszą to być specjalne rodzaje dźwigów przystosowanych do używania w placówkach medycznych, o odpowiednio dużym udźwigu i pojemności. Jeżdżą nimi pacjenci, pracownicy szpitala, przewożone są też np. łóżka lub sprzęt.

Jakie dźwigi szpitalne należy wybrać?

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, by dźwig nie był produktem przypadkowym – pod uwagę trzeba brać jedynie sprawdzone firmy. Wyprodukowane przez znaną markę dźwigi szpitalne w Szczecinie charakteryzuje jakość wszelkich zastosowanych rozwiązań technicznych.

Rozmiary oraz udźwig windy szpitalnej mogą być ujednolicone, przeciętne udźwig to ok. 2 tony. Rozmiar z kolei musi pozwalać na wygodne użytkowanie, więc może być po części uzależniony od sposobu funkcjonowania placówki. Przeważnie windy szpitalne w Szczecinie muszą okazać się na tyle obszerne, by swobodnie zmieściło się tam łóżko wraz z podpiętą aparaturą.

Wysokiej jakości dźwigi i windy szpitalne

Chociaż pogotowie dźwigów osobowych w Szczecinie może zaoferować szybką pomoc w razie awarii, nie należy na to liczyć. Należy zlecić wdrożenie dźwigów specjalistycznej formie. Fachowcy obejrzą budynek i doradzą, jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w danym przypadku.

Dźwigi mogą być dostosowane do potrzeb przyszłych użytkowników. W przypadku zwykłych wind towarowych, czyli służących np. do transportu sprzętu medycznego, chodzi głównie o udźwig i rozstaw skrzydeł wejścia. Windy dla pacjentów i lekarzy powinny mieć dodatkowe udogodnienia, takie jak np. poręcze, zamontowane na odpowiedniej wysokości.

Windy osobowe – co jest ważne?

W wielu szpitalach windy służą pacjentom, często tym z różnymi niepełnosprawnościami. Montuje się w nich np. platformy dla niepełnosprawnych w Szczecinie. Są dzięki temu dużo bezpieczniejsze i łatwiej jest z nich skorzystać nawet bez pomocy opiekuna.

Podsumowując, wybór odpowiedniego dźwigu do szpitala czy innej placówki medycznej jest niezwykle istotny. Najlepiej zlecić kwestię specjalnej firmie – daje to pewność zastosowania właściwego rozwiązania.